Benzema pogađa u nizu, Real sustiže Atletika

Real je serijom od četiri pobjede prišao Atletiku na svega dva boda, lideru Barsi na osam
946 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 03.02.2019. 22:58h

Real Madrid je upisao četvrtu prvenstvenu pobjedu zaredom, nakon što je rutinski na "Bernabeu" dobio Alaves sa 3:0.

Karim Benzema pogađa u nizu za Real, pa je Francuz rutinskim golom sa šest, sedam metara na sjajno ubacivanje Regilona u 30. minutu, doveo "merengese" u vođstvo. To je šesti gol u posljednje četiri utakmice za napadača iz Francuske.

Taj rezultat bio je na snazi do 80. minuta kada je Brazilac Vinisijus rutinski i neometano ubacio loptu u mrežu, nakon dodavanja Marka Asenssija. U trećem minutu nadoknade je pogodio i Marijano, a u igru je ušao upravo umjesto Benzeme u 75. minutu.

Real je prišao drugoplasiranom gradskom rivalu Atletiku na svega dva boda, ali je od lidera, Barselone ,daleko osam bodova. Treneru Solariju je uspjelo da se primakne vrhu i da se plasira u polufinale Kupa kralja rotirajući sastav, pa je danas igrao Luka Modrić, a Toni Kros nije bio ni u zapisniku. Hrvat Modrić nije bio u zaspisniku u revanšu četvrtfianla Kupa sa Đironom.