Berardi sa četiri gola srušio Milan

Napadač Sasuola praktično sam pobijedio "rosonere" kojima je bilo malo i vođstvo od 2:0 nakon 13 minuta igre
72 pregleda 18 komentar(a)
Domeniko Berardi, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 12.01.2014. 22:10h

Juventus je gubio na Sardiniji, ali seriji pobjeda tima Antonija Kontea nije došao kraj - "stara dama" je savladala Kaljari sa 4:1 i sačuvala osam bodova prednosti nad Romom.

Maurisio Pinilja je donio prednost Kaljariju u 21. minutu, a 10 minuta kasnije je izjednačio Fernando Ljorente glavom nakon centaršuta Štefana Lihtštajnera.

Klaudio Markizio je u 66. minutu zamijenio Andreu Pirla, a u 73. je golčinom iz velike daljine donio preokret.

Pobjedu, 11. u nizu u Seriji A, potvrdili su kreatori prvog gola - Ljorente je u 76. minutu iskoristio novu asistenciju Lihtštajnera za 3:1, da bi švajcarski reprezentativac u 80. ugurao loptu u mrežu poslije šuta Španca.

I najbliži pratioci kluba koji hita ka 30. Skudetu su bili ubjedljivi - Roma je savladala Đenovu sa 4:0, a Napoli je porazio Veronu u gostima sa 3:0.

Junak dana je napadač Sasuola Domeniko Berardi koji je dao četiri gola Milanu (4:3).

"Rosoneri" su već u 13. minutu vodili sa 2:0 (Robinjo i Baloteli), činilo se da će to biti rutinski posao za njih, ali ovaj Milan nema karakter kakav su imale neke prethodne generacije pa je Sasuolo nošem Berardijem nadigrao velikana i preokrenuo.

Rikardo Montolivo je u 86. smanjio na 4:3, a veliku šansu je u finišu promašio Đampaolo Pacini koji je u 90. sa pet metara pogodio prečku.

Berardi igra sezonu iz snova, jer je do sada dao 11 pogodaka u Seriji A.

Za ovog napadača, koji u Sasuolu igra na pozajmici iz Juventusa, definitivno radi i vrijeme, jer ima tek 19 godina.

Momak sa juga Italije za Juve nije odigrao nijedan jedini zvanični meč, a ako je trener Juvea Antonio Konte večeras gledao duel možda i razmisli još jednom o njemu...

Berardi će se pamtiti i kao prvi igrač u istoriji Serije A koji je dao četiri gola Milanu...