VBA u nadoknadi ostao bez pobjede, Preston poslije velikog preokreta stigao do drugog mjesta

Tim Slaven Bilića ima va boda više od Prestona i Lidsa, koji dijele drugo mjesto
1215 pregleda 0 komentar(a)
Sa meča VBA - Čarlton, Foto: Twitter.com/WBA
Ažurirano: 26.10.2019. 18:19h

Fudbaleri VBA nijesu uspjeli da iskoriste remi bez golova Šefilda i Lidsa i odlijepe se na prvom mjestu u Čempionšipu - tim Slavena Bilića remizirao je na svom terenu sa Čarltonom (2:2) i nakon 14 kola ima dva boda više od ekipe Marsela Bijelse, ali i od Prestona.

VBA je od starta krenuo jako i poslije 10 minuta poveo golom Meta Filipsa. Imao je tim Slavena Bilća još šansi u prvom dijelu, ali rezultat se nije mijenjao.

U nastavku je Čarlton zaigrao bolje i stigao do izjendačenja nakon sat vremena igre - precizan je bio Mekejli Bon, koji je postigao gol na trećoj uzastopnoj utakmici.

Poslije primljenog gola, tim Slavena Bilića ostao je sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Nejtan Ferguson. Ipak, sa desetoricom na terenu "vrećice" stižu do vođstva, a strijelac je bio Velšanin Hal Robson-Kanu. Kada je djelovalo da će VBA doći do tri boda uslijedio je šok - Čarlton je dobio penal u 94. minutu, a siguran realizator bio je Džoš Kulen.

Kiks vodećih iskoristio je Preston, koji je u sjajnom duelu uspio poslije preokreta da savlada Blekburn. Tim Aleksa Nila nakon 45 minuta gubio je 2:0, da bi u nastavku Barkhuizen sa dva pogotka i Džonson režirali preokret. Preston dijeli drugo mjesto sa Lidsom.

Lids je u derbiju kola protiv Šefild venzdeja igrao 0:0. Meč na "Hilsborou" odigran je po kišnom vremenu, a oba tima imala su izgledne šanse da stignu do pobjede.

Najveću priliku za vođstvo Šefild je propustio na startu drugog poluvremena, kada je Flečer šutirao glavom, ali je lopta pogodila prečku.

I gosti su pogodili okvir gola - igrao se 80. minut kada je Alioski šutirao, ali pravo u stativu.

Birmingem je na svom terenu bio bolji od Lutona 2:1, a identičnim rezultatom Hadersfild je savladao Barnsli.

Milvol je pobijedio Stouk 2:0, baš kao i Derbi ekipu Hala, dok je meč Midlzbroa i Fulama završen bez golova.

Duel Notingema i Redinga odložen je zbog jake kiše.

Rezultati:

Šefild venzdej - Lids 0:0

Birmingem - Luton 2:1 (Pedersen 45+3, Jutkievič 82. - Kornik 67.)

Hadersfild - Barnsli 2:1 (Šindler 30, Grant 53. - Braun 79.)

Hal - Derbi 2:0 (Boven 74, 80 )

Midlzbro - Fulam 0:0

Milvol - Stouk 2:0 (Tomson 28, Valas 73.)

Preston - Blekburn 3:2 (Barkhuizen 53, 82, Džonson 65. - Deklan Rad 1. autogol, Galager 11.)

VBA - Čarlton 2:2 (Filips 10, Hal Robson-Kanu 81. - Bon 60, Kulen 90+4)