Bez golova na "San Siru", Kvaljarelja izjednačio rekord Batistute

804 pregleda 0 komentar(a)
Fabio Kvaraljela, Foto: Simone Arveda
Ažurirano: 26.01.2019. 22:54h

Derbi 21. kola Serije A između Milana i Napolija završen je bez goova.

To bi moglo da pomogne Juventusu da eventualnom pobjedom u gostima protiv Lacija uveća prednost u odnosu na Napoli na 11 bodova.

Nakon prvih 10 minuta, kad su viđene dvije sjajne šanse, nije se moglo naslutiti da će utakmica biti završena bez golova.

Napoli je prvi zaprijetio, ali je Hose Kaljehon promašio zicer., osnosno Donaruma mu je sjajno odbranio udarac iz neposredne blizine.

Samo nekoliko trenutaka kasnije Patrik Kutrone je mogao da dovede Milan u vođstvo, ali je njegov šut završio pored gola.

Do poluvremena je samo Napoli mogao do gola, ali je Kaljehon u 39. minutu šutirao blizu stative.

U 48. minutu udarac Frenka Kesija sa desetak metara na drugoj strani izblokiran u odsudnom momentu.

Do kraja utakmice je viđeno nekoliko fantastičnih prilika i velikih uzbuđenja, ali bez golova.

Za Napoli su neprecizni iz izglednih situacija bili Milik i Zjelinski u nekoliko navrata, dok je najbolju šansu za domaće propustio Mateo Musaćo. Udarac defanzivca Milana sjajno je zaustavio David Ospina.

Gosti su u samom finišu ostali sa desetoricom igrača, pošto je Fabijan Ruis dobio drugi žuti karton zbog namjernog igranja rukom, a zbog prigovora je isključen i trener gostiju Karlo Anćeloti, nekadašnji igrač i trener Milana.

Sampdorija je na svom terenu pobijedila Udineze 4:0, i popela se na peto mjesto na tabeli, sa 33 boda, koliko ima i šestoplasirana Roma, ali uz utakmicu manje.

Prva dva gola postigao je Fabio Kvaljarela, oba iz penala, u 33. i 56. minutu.

Sjajni napadač Sampdorije je, tako, na 11. uzastopnoj utakmici pogodio je protivničku mrežu, čime je izjednačio je rekord iz 1994. godine, koji je tada postavio Gabrijel Batistuta.

Argentinac je tada nastupajući za Fiorentinu na 11 mečeva Serije A u nizu bio strijelac, pa će Kvaljarela u narednom kolu protiv Napolija, 2. februara, imati priliku da postane apsolutni rekorder u Italiji.

Inače, Kvaljarela se sa 16 ovosezonskih golova izdvojio na čelu najboljih strijelaca Serije A, sa golom prednosti ispred Kristijana Ronalda i Duvana Zapate.

Udineze je pretrpio drugi uzastopni poraz, ukupno 11. u ligi i zauzima 15. mjesto na tabeli sa 18 bodova.

Sasuolo je bio bolji od Kaljarija sa 3:0, i prekinuo niz loših rezultata i poslije sedme prvenstvene pobjede zauzima deveto mjesto na tabeli sa 29 bodova.

Đenova je pretrpjela 10. poraz i zauzima 14. mjesto na tabeli sa 20 bodova.