Gužva na vrhu: Notingem, KPR i Preston u sjajnoj formi, Fulam u finišu ostao bez pobjede

Lids i Svonsi sa 17 bodova dijele prvo mjesto na tabeli
2225 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje igrača Notingema, Foto: Twitter.com/NFFC
Ažurirano: 21.09.2019. 18:35h

Jedanaest mečeva - 18 golova, bilans je subotnjeg programa u engleskom Čempionšipu.

Vodeći timovi na tabeli Lids i Svonsi remizirali su protiv Derbija (1:1), odnosno Bristol Sitija (0:0), što su iskoristili Preston, KPR i Notingem Forest i nakon današnjih trijumfa dodatno se približili vodećem dvojcu u borbi za ulazak u Premijer ligu.

Notingem Forest nastavlja sa sjajnim partijama - "šumari" su danas minimalnim rezultatom savladali Barnsli, a jedini pogodak postigao je Votson, koji je mrežu rivala zatresao u 56. minutu meča. Tim Sabrija Lamušija je u seriji od sedam mečeva bez poraza.

Četvrti uzastopni trijumf upisao je KPR. Oni su danas bili bolji od Milvola 2:1, a heroj tima iz Londona bio je Nahki Vels, koji je postigao dva gola.

U dobrom ritmu je i Preston. Tim Aleksa Nila golom Šona Megvajera pobijedio je u gostima Birmingem (0:1).

Čarlton je vezao drugi poraz. Tim Lija Bojera poražen je od Vigana - "latiksi" su slavili 2:0, a oba gola postigao je defanzivac Če Dankli.

Bez tri boda u završnici meča ostao je Fulam - tim Skota Parkera vodio je na gostovanju Šefild Venzdeju, ali su "sove" izjednačile u 93. minutu. Strijelac je bio Nuhiju.

Duel Brentforda i Stouka završen je bez golova, dok je Kardif minimalnim rezultatom bio bolji od Midlzbroa.

Pobjede u gostima upisali su i Hal i Blekburn. Hal je savladao Luton 3:0, dok je Blekburn bio bolji od Redinga 2:1.