Bikovi napokon glavni u Torinu, Napoliju derbi sa Sampdorijom

"Bikovi" su tom pobjedom prekinuli post u gradskim derbijima od pune dvije decenije, pošto su posljednji put savladali Staru damu još 9. aprila 1995. godine, i to sa identičnih 2:1 ali tada na stadionu Juventusa
Torino, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.04.2015. 21:00h

Torino je napokon u 32. kolu Serije A prekinuo najduži niz neuspjeha u klupskoj istoriji protiv neke od ekipa u Italiji. A to je ni manje ni više nego veći i omraženi gardski rival Juventus, kojeg su danas savladali na svom terenu sa 2:1.

"Bikovi" su tom pobjedom prekinuli post u gradskim derbijima od pune dvije decenije, pošto su posljednji put savladali Staru damu još 9. aprila 1995. godine, i to sa identtičnih 2:1 ali tada na stadionu Juventusa.

Juventus je poveo u "Derbiju dela Mole" golom Andree Pirla iz slobodnog udarca u 35. minutu, ali Mateo Darmijan je izjednačio u finišu poluvremena. U nastavku je Staroj dami presudio njen bivši igrač Fabio Kvaljarela.

Lacio je propustio da iskoristi poraz Rome u Milanu, jer je remizirao sa Kjevom 1:1, pa ima samo bod prednosti nad gradskim rivalom u borbi za direktan plasman u Ligu šampiona. Novu pobejdu ostvarila je otpisana Parma, bila je bolja i od Palerma sa 1:0.

U derbiju kola Napoli je bio bolji od Sampdorije. Iako su gosti poveli autogolom Raula Albiola nakon sjajne akcije sa desne strane, Napolitanci su brzo odgovorili i potvrdili sjajnu formu. Upravo je zimsko pojačanje Napolija iz Sampdorije, Gabjadini poravnao rezultat u 31, a tri minuta kasnije Pipita Iguain je potpisao preokret. Ekipa Rafe Benitesa se ovom pobjedom primakla na samo tri boda od druge pozicije i direktnog plasmana u Ligu šampiona, dok im za mjesto u kvalifikacijama za evropsku elitue, koje drži Roma, nedostaju dva boda

Đenova se vratila u borbu za plasman u Ligu Evrope, a Verona je trijumfom nad Sasuolom 3:2 zvanično obezbijedila opstanak u eliti.

Ali je Fiorentina platila danak velikom broju proljećnjih mečeva. Ovoga puta na "Friuliju" je cijeli plijen odnio Kaljari, pa će "ljubičasti" šansu za Evropu morati da traže kroz Ligu Evrope, gdje polufinale igraju sa Seviljom. Sa druge strane, Kaljari je prišao na sedam bodova od posljednjeg mjesta koje garantuje opstanak u Seriji A.

Rezultati:

Đenova – Ćezena 3:1 (Bertolači 38, Peroti 45p, Paveloti 53 – Karbonero 69)

Lacio – Kjevo 1:1 (Klose 45 – Paloski 74)

Parma – Palermo 1:0 (Noćerino 23)

Torino – Juventus 2:1 (Darmijan 45, Kvaljarela 57 – Pirlo 35)

Verona – Sasuolo 3:2 (Gomes 30, Toni 63, 71 – Moras (autogol) 35, Floro Flores 89)

Atalanta – Empoli 2:2 (Gomes 43, Denis 90+3 - Saponara 41, Makarone 60)

Fiorentina – Kaljari 1:3 (Đilardino 74 - Čop 7, 52, Farijas 90+2)

Napoli – Sampdorija 4:2 (Gabjadini 31, Iguain 34, 81, Insinje 47 - Albiol (autogol) 12, Mjuriel 89)