Real Sosijedad je ispred Atletiko Madrida, sa istim brojem bodova
953 pregleda 0 komentar(a)
Ekambi proslavlja gol za Viljareal
Ažurirano: 20.10.2019. 22:55h

Sevilja je prvijencem ljetošnjeg pojačanja iz PSV-a, Luka de Jonga u 86. minutu dobila Levante. Gosti su bili ravnopravan rival, a od 73. minta igrao je i crnogorski reprezentativac Nikola Vukčević.

Ipak, iz jedine šanse na utakmici, ako se izuzme poništen gol zbog ofsajda Ćićaritu u prvom poluvremenu. De Jong, koji je ušao u 72. minutu, je sjajno glavom sa peterca reagovao nakon proboja i centaršuta Hesusa Navasa po desnoj strani, pa je Sevilja došla na 14 bodova.

Real Sosijedad je produbio krizu Betisa, koji se značajno pojačao tokom ljetnjeg prelaznog roka. Ipak, "zeleni" igraju daleko ispod nivoa iz prošle sezone i izgubili su u San Sebastijanu 3:1.

Domaću pobjedu slavio je i Alaves, protiv Selte 2:0, Viljareal je u gostima Espanjolu osvojio sva tri boda 1:0, dok je Atletik remizirao sa Valjadolidom.

Sosijedad je sada četvrti sa 16 bodova, tri manje od lidera Barse, a Betis sa devet je na 18. mjestu.

Viljareal je golom Ekambija u prvom poluvremenu dođšao do 14. boda, dok Espanjol ima svega pet.

Bilbao nije opravdao ulogu favorita, iako je poveo golom Vilijamsa, ali je autogol Martinesa gostima donio bod.

Alaves je bio bolji od Selte a oba gola viđena su u drugom poluvremenu - Magaljan u 50. i Lukas Peres u 82. Alaves ima 11, Selta devet bodova.