Boksing dej presjeo Čelsiju, Ajuov gol za pobjedu i pamćenje

Arsenal na debiju Mikela Artete osvojio samo bod na gostovanju Bornmutu
1709 pregleda 0 komentar(a)
Nejtan Redmond daje drugi gol za Sautempton na gostovanju Čelsiju, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 26.12.2019. 18:13h

Čelsi je protiv Totenhema najavio izlazak iz krize, dobio derbi nakon četiri poraza u pet mečeva Premijer lige, ali se onda vratio na staro.

Boksing dej je presjeo navijačima „plavaca”, jer su im „sveci” dodijelili neočekivani „poklon” - Sautempton je golovima iz kontri slavio 2:0 na „Stamford bridžu”.

Majkl Obafemi je donio prednost gostima u 31. minutu, da bi Nejtan Redmond u 73. praktično otklonio sve dileme.

Ovo je prvi put da je Čelsi izgubio dva uzastopna meča na "Stamford bridžu" u Premijer ligi od novembra 2011. godine, kada je menadžer bio Andre Viljaš-Boaš.

Na debiju Mikela Artete, Arsenal nije uspio da prekine lošu seriju rezultata. Doduše, izbjegao je poraz - „tobdžije” su gubile na gostovanju Bornmutu, ali su srećnim golom Pjer-Emerika Obamejanga u 64. minutu stigli do remija.

Arsenal je na posljednjih 11 utakmica u Premijer ligi osvojio svega devet bodova (pobjeda, šest remija i četiri poraza), pa nije ni čudno što je tek 11. na tabeli.

Za razliku od Baska, Karlo Anćeloti je imao razloga za sreću, jer je Everton golom Dominika Kalvert-Luina u 80. minutu savladao Barnli 1:0.

Kristal Palas je preokretom dobio mali londonski derbi protiv Vest Hema (2:1). Gol odluke Džordana Ajua u 90. minutu će se dugo, dugo pamtiti.

Šefild junajted je propustio šansu da se osami na 5. mjestu i zaostatak za Čelsijem smanji samo na bod, jer je na svom terenu remizirao sa Votfordom (1:1).

Najzaslužniji za taj rezultat je golman "stršljenova" Ben Foster, koji je u 64. minutu na spektakularan način odbranio zicer Aleksu Fleku.