Bordo bolji od Marseja, trijumf Lila

Velikan sa "Velodroma" više ne misli o tituli, već strahuje i za plasman u Evropu
54 pregleda 0 komentar(a)
Marselo Bijelsa, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 12.04.2015. 21:49h

Na sedam mečeva nedjeljnog programa Lige 1 viđeno je svega šest golova i kladioničarskim žargonom rečeno - svaka utakmica je završena "0-1".

A derbi između Bordoa i Marseja pripao je domaćinu, pa velikan sa „Velodroma” više ne misli o tituli, već o tome kako da sačuva mjesto koje vodi u Evropu.

Marsej je pao na 4. mjesto i ima bod više od Sent Etjena koji drži posljednju poziciju za međunarodna takmičenja. Bordo je ovim trijumfom prišao na samo dva boda od Sent Etjena...

Lil je slavio protiv Evijana u gostima, a naš defanzivac Marko Baša je odigrao čitav meč.

A na dnu je velika gužva, jer za posljednje mjesto koje vodi u niži rang konkuriše čak osam klubova i svi su u pet bodova razlike.

Tuluz je golom Argentinca Oskara Treha savladao Monpelje i približio se opstanku, a bitne bodove je osvojila Nica na gostovanju Remsu - trijumf sastavu Kloda Puela donio je Alžirac Said Benrahma u 4. minutu.

Nica nije izgubila ni u trećem meču zaredom u Ligi 1, a prije toga je bila u seriji od četiri poraza.

Samo jedan pogodak viđen je i u duelu Rena i Gengama, a postigao ga je Ola Toivonen u 80. minutu. Šveđaninu je to prvi gol poslije 587 minuta posta.

Bordo - Marsej 1:0