Borusija bar preko noći izjednačena s Bajernom

50 pregleda 0 komentar(a)
Borusija Dortmund, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.09.2016. 20:40h

U prvom meču 5. kola Bundeslige, Borusija Dortmund je na rasprodatom „Vestfalenu” savladala Frajburg sa 3:1.

Pjer-Emerik Obamejang je petim golom u sezoni, postignutim u 45. minutu, dostigao Roberta Levandovskog na čelu liste strijelaca, da bi Lukaš Pišček povisio na 2:0 u 53.

Gosti su se vratili u igru pogotkom Maksimilijana Filipa u 60. minutu, ali je na početku sudijske nadoknade sve dileme otklonio Rafael Gereiro, i to nakon dva uzastopna dodavanja petom Obamejanga i Gonsala Kastra.

„Milioneri” su ovom pobjedom bar na noć dostigli na vrhu Bajern, koji sjutra (15.30) gostuje Hamburgeru.