Borusija i dalje vjeruje u Ligu Evrope, remi u Gelzenkirhenu

Štindl je načeo Ingolštat u 90. minutu, a sve dileme oko pobjednika je riješio Andre Han u 91
Borusija Menhengladbah, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.02.2017. 18:35h

Borusija iz Menhengladbaha je pobijedila u Ingolštatu i najavila da ne želi tek tako da odustane od borbe za evropska takmičenja.

Tim Ditera Hekinga je pobijedio sa 2:0, a sjajnu golgetersku seriju je nastavio Lars Štindl, strijelac het-trika protiv Fiorentine u Ligi Evrope u četvrtak.

Štindl je načeo domaćina u 90. minutu, a sve dileme oko pobjednika je riješio Andre Han u 91.

Borusija poslije ovog trijumfa ima šest bodova manje od Ajntrahta, koji je u zoni kvalifikacija za Ligu Evrope, dok je Ingolštat na pretposljednjem mjestu.

Hofenhajm je osvojio bod u Gelzenkirhenu i nastavio borbu sa Borusijom iz Dortmunda za treće mjesto.

Šalke je vodio golom Šefa od 5. minuta, a remi gostima donio je Rudi, od ljeta novi igrač Bajerna, koji je mrežu "kraljevsko-plavih" zatresao u 79.