Španski napadač dvostruki strijelac u pobjedi nad Augsburgom
1179 pregleda 0 komentar(a)
Odličan startu Borusije, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.08.2019. 17:37h

Početak sezone u Njemačkoj možda i donese euforiju u Dortmund.

Borusija je prošlog vikenda osvojila Superkup pobjedom nad Bajernom, a sada je na startu Bundeslige demonstirala fenomenalan fudbal - deklasirala je Augsburg na "Signal Iduna parku" rezultatom 5:1.

Gosti su, istina, poveli već u 29. sekundi kada je mrežu zatresao Florijan Niderlehnera, ali "milioneri" nakon toga nisu ostavili dilemu.

Pako Alkaser je već u 3. poravnao, a Borusija je otpor domaćina slomila početkom drugog poluvremena - Džejdon Sančo u 51, Marko Rojs u 57, pa opet Alkaser u 59. osigurali su ubjedljiv trijumf na startu.

Kada je sve bilo riješeno upisao se i novajlija Julijan Brant, koji je u junu stigao iz Bajera.

Bajer je savladao Paderborn (3:2), Volfsburg je bio bolji od Kelna (2:1), dok je Verder poražen u Bremenu od Fortune iz Diseldorfa - 3:1.

Odličan početak sezone imao je Frajburg, kojem je trebalo svega šest minuta da tri puta zatrese mrežu Majnca - 3:0, a meč je obilježio strijelac drugog pogotka Džonatan Šmid koji je bio strijelac nakon 1.582 dana.