778 pregleda 0 komentar(a)
Menhengladbah
Ažurirano: 10.11.2019. 18:34h

Iako se nakon ljetnjeg prelaznog roka očekivala borba za titulu u Njemačkoj između Bajerna i Borusije Dortmund, lider Bundeslige nakon 11. kola je Borusija Menhengladbah!

Pobjedom nad Verderom 3:1, Menš je došao do 25 bodova, četiri više od prvih pratilaca Lajpciga i Bajerna.

Alžirac Bensebaini je pogodio za 1:0, u 20. minutu, a dva minuta kasnije Herman je udvostručio prednost na asistenciju 22-godišnjeg Markusa Tirama, sina legendarnog Lilijana.

Nisu "zeleni" bili bez šansi, a najbolju, penal u 53. minutu nije iskoristio Klasen. zato je na drugoj strani još jednom pogodio Herman u 59. minutu i trasirao put ka trijumfu.

Gosti su počasni gol postigli u nadoknadi preko Bentankura, a prethodno je Bensebaini morao u svlačionicu zbog dva žuta kartona.