"Milioneri" osvojili trofej nakon tri izgubljena finala zaredom...
Borusija Dortmund, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.05.2017. 20:12h

Tri godine zaredom Borusija je Olimpijski stadion u Berlinu napuštala kao poražena, bolji su bili dva puta Bajern i jednom Volfsburg...

Sada je vrijeme za slavlje "milionera" - tim Tomasa Tuhela osvojio je Kup Njemačke pobjedom protiv Ajntrahta u finalu (2:1).

Borusija je povela već u 8. minutu golom Usmana Dembelea, a ekipa koju vodi Hrvat Niko Kovač vratila se u igru golom njegovog zemljaka Anta Rebića u 29.

Nastavak je pripao velikanu sa "Vestfalena", a trofej mu je donio najbolji igrač - Pjer-Emerik Obamejang koji je iskoristio penal u 67. minutu.

Айнтрахт - Боруссия Д 1:2. Обзор матча. Кубок Германии 2016/17. Финал. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Borusiji je ovo četvrti trofej u Kupu iz devetog pokušaja (bila je najbolja i 1965, 1989. i 2012. godine), pa se izjednačila sa Ajntrahtom.

Klub iz Frankfurta je posljednji put ovo takmičenje osvojio prije 29 godina.