Bosanci nemoćni u Briselu, Ronaldo se igrao sa Andorcima

1 komentar(a)
Ažurirano: 07.10.2016. 20:52h

Drugi put u 13 mjeseci Belgija i Bosna i Hercegovina sreli su se na stadionu „Kralj Boduen“ u Briselu, u takmičarskom meču.

Drugi put, „crveni đavoli“ su zatrpali mrežu iza golmana Asmira Begovića i pobijedili – nakon trijumfa 3:1 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, Eden Azar i saigrači slavili su i kvalifikacijama za Mundijal – 4:0.

Sve je u belgijskoj i evropskoj prijestonici bilo gotovo za 150 sekundi između 26. i 29. minuta – prvo se lopta od Emira Spahića odbila u gol gostiju, da bi zatim Azar poslije duplog pasa sa Mertensom majstorski reagovao, zaobišao Begovića i zatresao mrežu.

U nastavku, Aldervireld i Lukaku su drugi trijumf Belgije u kvalifikacijama učinili ubjedljivim.

U grupi H, „đavoli“ dijele prvo mjesto sa Grčkom, koja je posao u susretu sa Kiprom (2:0) odradila u prvom dijelu.

Kristijano Ronaldo se uželio fudbala u dresu reprezentaciju. U prvom meču za Portugal nakon trijumfa na Euru, zvijezda Reala postigao je četiri pogotka u laganoj pobjedi nad Andorom (6:0).

Португалия 6-0 Андорра - Обзор матча - 07.10.2016 от Football Live на Rutube.

U grupi B evropski šampion poslije dva kola gleda u leđa – Farskim Ostrvima.

Farani su nakon iznenađujućeg remija sa Mađarskom na startu donijeli bodove iz Letonije – 2:0.

Švajcarci su nakon Portugalaca, pobijedili i Mađare, ovog puta u gostima - 3:2.

U grupi A nije bilo iznenađenja – Holandija i Francuska su kao domaćini lako izašli na kraj sa Bjelorusijom i Bugarskom, dok je Švedskoj u Lukesemburgu za tri boda bio dovoljan pogodak Lustiga u 58. minutu.