Bošković sačuvao šanse Rapida

Igrao se 64. minut kada je Bošković ubacio loptu u mrežu Tuna sa peterca na dodavanje Sabicera, nakon čega se našao u zagrljaju saigrača.
2 komentar(a)
Bošković, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 28.11.2013. 23:27h

Branko Bošković postigao je pobjedonosni gol za Rapid iz Beča protiv švajcarskog Tuna u 5. kolu Lige Evrope, dok pogodak Fatosa Bećiraja nije pomogao zagrebačkom Dinamu na gostovanju Černomorecu.

Igrao se 64. minut kada je Bošković ubacio loptu u mrežu sa peterca na dodavanje Sabicera, nakon čega se našao u zagrljaju saigrača. Samo dva minuta ranije Švajcarci su izjednačili na 1:1.

Prvi gol Boškovića u ovogodišnjem izdanju Lige Evrope donio je Rapidu prvi trijumf u grupi, te kakvu-takvu šansu za prolaz u šesnaestinu finala. “Zeleno-bijelima” je za takav poduhvat neophodna pobjeda u gostima protiv Dinama iz Kijeva, koji je sinoć iznenađujuće poražen u Genku (3:1).

Iznenađujuće se i Fatos Bećiraj našao u prvoj postavi Dinama, ali je opravdao povjerenje - bivši napadač Budućnosti postigao je lijep gol protiv Černomoreca u Odesi, udarcem sa 15 metara nakon centaršuta Pinta. Da je imao malo više sreće Bećiraj mogao je makar još jednom da pogodi mrežu, posebno u 62. minutu kada mu je golman Ukrajinaca Besotosnji prstima skinuo pokušaj loba.

Nakon što je njegov gol Austriji u Beču krajem avgusta umalo odveo Dinamo u Ligu šampiona, Bećiraj je potpuno nestao se scene, izgubio se u trenerskoj vrtešci na klupi Dinama, često ga nije bilo ni na klupi za rezerve. Sinoć je najavio povratak...

Dinamo je, inače, dugo vodio u Odesi, da bi na kraju je izgubio - Černomorec je u posljednjih 12 minuta iz dva prekida preokrenuo rezultat i slavio 2:1. Zanimljivo da je isti tok i rezultat imao duel dva kluba na Maksimiru prije dva mjeseca. Dinamo je vodio 1:0 na poluvremenu, Černomorec slavio 2:1 na kraju...

Ukrajinci će u posljednjem kolu protiv PSV-a u Ajndhovenu odlučivati o plasmanu dalje, pošto je prvo mjesto u grupi, mimo svih prognoza, osigurao bugarski Ludogorec.

Nastupe u Ligi Evrope upisala su još dva crnogorska fudbalera. Admir Adrović igrao je svih 90 minuta u porazu Pandurija na gostovanju Dnjepru, dobio je i žut karton, dok je oporavljeni Marko Bakić igrao prvo poluvrijeme u remiju bez golova Fiorentine sa Pasoš Fereirom. Stefan Savić ostao je na klupi.

U nokaut fazu Lige Evrope sinoć se plasiralo još deset timova. PAOK, Rubin, Anži, Genk, Lion, Trabzon, Lacio, AZ Alkmar, Valensija i Ajntraht pridružili su se Totenhemu, Fiorentini, Dnjepru, Rubinu, Salcburgu, Esbjergu i Ludogorecu, koji su ranije prošli dalje.

Rezultati - Grupa A: Kuban - St. Galen 4:0 (1:0), Svonsi - Valensija 0:1 (0:1).

Tabela: Valensija 12, Svonsi 8, Kuban 5, Sankt Galen 3.

Grupa B: Černomorec - Dinamo Zagreb 2:1 (0:1), Ludogorec - PSV 2:0 (1:0).

Tabela: Ludogorec 13, PSV 7, Černomorec 7, Dinamo 1.

Grupa C: Elfsborg - Salcburg 0:1 (0:1), Esbjerg - Standard 2:1 (1:0).

Tabela: Salcburg 15, Esbjerg 12, Standard 1, Elfsborg 1.

Grupa D: Rubin - Maribor 1:1 (1:0), Vigan - Varegem 1:2 (1:1).

Tabela: Rubin 11, Varegem 7, Vigan 5, Maribor 4.

Grupa E: Dnjepar - Panduri 4:1 (1:0), Pasoš Fereira - Fiorentina 0:0.

Tabela: Fiorentina 13, Dnjepar 12, Pasoš Fereira 2, Panduri 1.

Grupa F: APOEL - Makabi Tel Aviv 0:0, Bordo - Ajntraht Frankfurt 0:1 (0:0).

Tabela: Ajntraht 12, Makabi 8, APOEL 5, Bordo 3.

Grupa G: Genk - Dinamo Kijev 3:1 (3:1), Rapid Beč - Tun 2:1 (1:0).

Tabela: Genk 11, Dinamo 7, Rapid 6, Tun 3.

Grupa H: Liberec - Frajburg 1:2 (0:1), Sevilja - Eštoril 1:1 (1:0).

Tabela: Sevilja 9, Liberec 6, Frajburg 6, Estoril 3.

Grupa I: Lion - Betis 1:0 (0:0), Rijeka - Gimaraeš 0:0.

Tabela: Lion 9, Betis 8, Gimaraeš 5, Rijeka 3.

Grupa J: Legija - Lacio 0:2 (0:1), Trabzon - Apolon 4:2 (2:0).

Tabela: Trabzon 13, Lacio 11, Apolon 4, Legija 0.

Grupa K: Anži - Šerif 1:1 (0:0), Tromso - Totenhem 0:2 (0:0).

Tabela: Totenhem 15, Anži 8, Šerif 3, Tromso 1.

Grupa L: Šahtjor Karagandi - PAOK 0:2 (0:0), AZ Alkmar - Makabi Haifa 2:0 (1:0).

Tabela: PAOK 11, AZ 11, Makabi 2, Šahtjor 2.