Braunšvajg želi da izbjegne Cvajtu

Braunšvajg je i dalje posljednji na tabeli, a trijumfom nad Hanoverom se približio na dva boda Štutgartu, timu koji je u ovom trenutku u zoni opstanka
Mirko Boland (Braunšvajg) i Didije Ja Konan (Hanover), Foto: Beta/AP
Ažurirano: 06.04.2014. 19:53h

Posljednjeplasirani Braunšvajg ne želi da ide u Cvajtu, a cilj zvani opstanak je nešto realniji nakon pobjede nad Hanoverom od 3:0.

Domi Kumbela je donio vođstvo domaćinu u 14. minutu, a Hauard Nilsen je samo šest minuta kasnije povisio prednost.

Gosti su kasnije napadali, ali je onog trenutka kada je defanzivac Andre Hofman dobio crveni karton pola sata prije kraja postalo jasno da nemaju šta da traže u Braunšvajgu.

Minut pred kraj susreta tačku na meč stavio je Jan Hohšajd.

Braunšvajg je i dalje posljednji na tabeli, a ovim trijumfom se približio na dva boda Štutgartu, timu koji je u ovom trenutku u zoni opstanka.

"Tabela je za nas i dalje poražavajuća, ali ne predajemo se. Ovaj meč je možda najava boljih dana u finišu sezone", rekao je trener Braunšvajga Torsten Liberkneht.

U drugom meču, u susretu timova iz sredine tabele, Herta i Hofenhajm su remizirali (1:1).

Sami Alagi je pogodio za Hertu u 11. minutu, da bi u 30. Eugen Polanski postavio konačan rezultat.

Herta - Hofenhajm 1:1