Brazil dočekao titulu poslije 12 godina, hrabri Peru bez šansi u finalu

4528 pregleda 1 komentar(a)
Slavlje fudbalera Brazila, Foto: PILAR OLIVARES
Ažurirano: 08.07.2019. 00:04h

Brazil je šampion Južne Amerike poslije 12 godina.

Domaćin najstarijeg takmičenja nacionalnih timova slavio je u finalu na "Marakani" protiv Perua 3:1.

Bilo je teže nego što se očekivalo, posebno nakon što je duel istih rivala u grupi završen pobjedom "selesaa" 5:0.

Brazil je, ipak, uspio da opravda ulogu favorita, a da u posljednjih 20-ak minuta sa deset igrača i uveća prednost.

Počelo je očekivano. U 15. minutu Gabrijel Žezus je nakon sjajnog driblinga pronašao Evertona na drugoj stativi, a nova brazilska zvijeda pogodila za 1:0.

Peru je igrao hrabro, a nagrađen je u 44. minutu, kada je Tijaga Silvu lopta pogodila u ruku, a Paolo Gerero iz penala izjednačio.

Peruanci su slavili poravnanje i zaboravili da poluvrijeme traje. Trenutak nepažnje odbrane rivala iskoristili su Artur i strijelac Gabrijel Žezus.

U nastavku je Titeov tim kontrolisao utakmicu, pa i u trenucima kada je Žezus zbog drugog žutog kartona morao van igre.

Neizvjesnosti nije bilo, a sve dileme je riješio Rišarlison iz penala, koji je dosuđen zbog faula Zambrana nad Arturom.

Brazil je osvojio devetu titulu na Kopa Amerika, a slavio je svih pet puta kada je organizovao prvenstvo.