Nejmar odigrao 100. meč u dresu "karioka": Brazil i Senegal remizirali u Singapuru

Gol za "karioke" postigao Roberto Firmino, strijelac za Senegal Dijediju
1525 pregleda 0 komentar(a)
Firmino proslavlja pogodak, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.10.2019. 16:58h

Fudbaleri Brazila remizirali su sa Senegalom 1:1 u prijateljskom meču odigranom u Singapuru.

Svoj jubilarni stoti meč u dresu "karioka" odigrao je danas napadač Nejmar, ali nije uspio da se upiše u strijelce.

Brazil je bolje otvorio meč i poveo preko Roberta Firmina - napadač Liverpula u devetom minutu lijepo se ubacio u prazan prostor i nakon pravovremenog dodavanja Gabrijela Žezusa elegantno prebacio golmana Senegala, Gomisa.

Seneglaci su izjednačili u smiraj prvog poluvremena - Mane je sa lijevog krila jurnuo u šesnaesterac prošao između Danija Alveša i Markinjosa, koji je sapleo Senegalca.

Sudija je pokazao na penal, a siguran realizator bio je Famara Dijediju, koji je matirao Edersona i postavio konačan rezultat.