Brazil se probudio, Urugvaj prizemljivao Čileance

Urugvaj, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.11.2015. 09:10h

Remi u prošlom kolu kvalifikacija protiv Argentine kao da je dao krila Brazilcima, pa je stradao Peru – „karioke“ su slavile rezultatom 3:0, što im je drugi trijumf u južnoameričkim kvalifikacijama za Mundijal u Rusiji.

Karlos Dunga je izveo mnogo ofanzivniji tim nego što je bio slučaj protiv Argentinaca i isplatilo mu se.

Daglas Kosta je pogodio već u 22, potom je početkom drugog poluvremena assitirao Renatu Augustu zs 2:0, a konačan rezultat je postavio Filipe Luis u 76.

As Bajerna je tako pokazao da je uz Nejmara najveća klasa u brazilskom timu.

„Daglas? Mnogo mu znači prelazak u Bajern. Vjerujemo u njega, ali kod nas nema privilegovanih. Svi igraju ako i kada zasluže“, rekao je Dunga nakon što su novinari konstatovali da je Kosta „igračina“.

A Čile, aktuelni osvajač Kopa Amerike, prizemljen je na „Sentenariju“ u Montevideu. Urugvaj je trijumfovao sa 3:0, a goste je otvorio Dijego Godin u 23. minutu.

Alvaro Pereira je u 61. najavio trijumf, a potpisao ga je još jedan defanzivac Martin Kaseres.

„Ne postoji ekipa koju je teže pobijediti od Čilea u ovom trenutku. Drago mi je da smo mi to uradili“, kazao je Edinson Kavani.

Prvu pobjedu u kvalifikacijama je upisala Argentina i savladala Kolumbiju u gostima (1:0).

Jedini gol, a svoj prvi u dresu reprezentacije, postigao je vezista Lacija Lukas Biglia.

A dok veliki jure ka vhu, Ekvador je siguri lider. Iz četiri kola ima maksimalnih 12 bodova, a posljednju pobjedu je upisao u Venecueli - 3:1.

Martines u 15, pa Montero u 23. Osigurali su nova tri boda, a u nastavku se upisao Kaisedo, pa je Venecuela ostala na nuli poslije četiri kola...

„Možda ovo budu naše kvalifikacije“, rekao je Kaisedo.

Paragvajci su nakon preokreta u drugom poluvremenu srušili Boliviju (2:1).

Tabela: Ekvador 12, Urugvaj 9, Brazil, Paragvaj, Čile 7, Argentina 5, Kolumbija 4, Bolivija, Peru 3, Venecuela 0.