Buđenje Napolija i Kavanija, Roma bolja od Parme

60 pregleda 0 komentar(a)
Edinson Kavani, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 17.03.2013. 22:13h

Kada pogađa Edinson Kavani, Napoli pobjeđuje - to je jasno i nakon teškog trijumfa Napolitanaca u duelu sa Atalantom od 3:2 u kojem je Matador bio dvostruki strijelac.

Tim Valtera Mazarija tako je prekinuo niz od pet mečeva bez pobjede u prvenstvu, a jednu utakmicu više je trajao post Urugvajca koji nije tresao mrežu još od duela sa Parmom 27. januara.

Kavani je dva puta donosio prednost svom timu, borbena Atalanta se dva puta vraćala, a tri boda "azurima" obezbijedio je Goran Pandev pogotkom devet minuta prije kraja.

"Samo smo željeli da se vratimo pobjedama, nije važno da li ću pogoditi ja ili neko drugi. Sada moramo da nastavimo da radimo i da spremni dočekamo finiš", rekao je Kavani.

Napoli je sačuvao drugo mjesto i dva boda prednosti u odnosu na Milan koji nije imao problema sa Palermom (2:0). Dvostruki strijelac na "San Siru" je bio Mario Baloteli - prvi gol je dao u 9. iz penala, a drugi u 66. minutu. Super Mario je u šest mečeva u dresu "rosonera" do sada bio strijelac sedam puta...

Pobijedila je i Fiorentina, i to Đenovu na „Artemio Frankiju” sa 3:2.

"Viola" je, kao i Napoli (čak su golovi padali prkatično istovremeno u Firenci i Napulju), dva puta vodila, gosti se vraćali, a sve dileme oko pobjednika je otklonio bek Đenove Matija Kasani. Igrač kojeg je „viola” u januaru pozajmila „grifonima” u 77. minutu nakon kornera pogodio je sopstvenu mrežu.

Stevan Jovetić i Stefan Savić su odigrali cijeli meč, a bivši fudbaler Mančester sitija je u finišu promašio zicer glavom sa pet metara.

Na sreću po Fiorentinu, Đenova s igračem manje (isključen Andrea Bertolaći) nije imala snage da kazni brojne promašaje sastava Vinćenca Montele.

Nakon pobjede nad Parmom (2:0), Evropa nije daleko ni od Rome, jer je "vučica" preuzela 5. mjesto.

Rimljani su poveli golom Erika Lamele na samom startu, a konačan rezultat je postavio Franćesko Toti koji je pogotkom iz slobodnog udarca krunisao gotovo perfektnu partiju.

Drugi rimski klub, Lacio, upisao je i treći poraz zaredom, i to u Torinu (1:0). Gol odluke dao je Brazilac Žonatas u 82, a gosti su bili s igračem manje još od 16. minuta kada je isključen Francuz Sijani.

Duel Sampdorije i Intera, koji je trebalo da se odigra večeras, odložen je zbog obilnih padavina u Đenovi.

Iako nije još potvrđeno, taj duel bi trebalo da se odigra 2. aprila.

Milan - Palermo 2:0 (Baloteli 9 (penal), 66)

Napoli - Atalanta 3:2 (Kavani (penal) 4, 65, Pandev 81 - Kanavaro (autogol) 31, Denis 73)

Fiorentina - Đenova 3:2 (Akvilani 33, Kvadrado 62, Kasani (autogol) 77 - Portanova 58, Antoneli 69)

Peskara - Kjevo 0:2 (Stojan 88, Lusijano 90+2)

Sijena - Kaljari 0:0

Roma - Parma 2:0 (Lamela 7, Toti 70)

Torino - Lacio 1:0 (Žonatas 78)