Budućnost bolja od Koma, Sutjeska efikasna u nastavku, Dečić iznenadio Titograd

Zeta je sa 4:2 na Trešnjici pobijedila trećeligaša Adriu, Podgorica bolja od Drezge 2:0
2419 pregleda 0 komentar(a)
Igor Ivanović na prvenstvenom meču sa Komom, Foto: Savo Prelević

U prvom kontrolnom meču pred drugi dio sezone, fudbaleri Budućnosti pobijedili su Kom 3:1.

Trener Mladen Milinković izveo je dva tima, a u prvom poluvremenu su “plavi” stekli dva gola prednosti, golovima Aleksandra Vujačića u 14. i Igora Ivanovića u 30. minutu.

Smanjio je Đurković u 70, da bi Igor Vukčević, koji se vratio sa pozajmice u OFK Titogradu, pet minuta kasnije postavio konačan rezultat.

Drugi kontrolni meč u sklopu priprema za drugi dio sezone, Budućnost će igrati u subotu protiv Dečića.

Sutjeska je sa ubjedljivih 4:1 savladala Bokelj u Nikšiću, nakon što je u prvom meču predsezone bila bolja od Dečića 2:0.

Igor Poček, bivši igrač Sutjeske, doveo je goste u vođstvo u 49. minutu, da bi osam minuta kasnije već bilo 2:1. Damir Kojašević je izjednačio, a zatim asistirao Bojanu Božoviću za preokret.

Do kraja upisali su se i Marko Ćetković, nakon još jedne asistencije Kojaševića, te Miljan Vlaisavljević.

Iznenađenje je napavio Dečić, drugoligaški lider, koji je na svom terenu pobijedio OFK Titograd 1:0.

Jedini gol postigao je Ivan Knežević, koji je u 70. minutu iskosa sa desne strane, pogodio suprotni ugao gola rivala.

Duel na Tuškom polju imao je i simboliku, jer posljednji meč u karijeri odigrao Nikola Mihailović, dugogodišnji prvotimac Dečića.

Zeta je sa 4:2 na Trešnjici pobijedila trećeligaša Adriu, ekipu u kojoj igraju uglavnom japanski fudbaleri.

Stefan Vukčević u 27. Sekulić u 34. iz penala, Kontić u 77. i Lazar Lambulić u 84. minutu bili su strijelci za Zetu, dok je dva gola za Adriu postigao Hiroki.

Podgorica je pogocima Anđelka Jovanovića i Nikole Vujnovića savladala Drezgu 2:0.