Sudija oteo pobjedu Crnoj Gori, Bugari do boda iz nepostojećeg penala - Vijesti.me
KVALIFIKACIJE ZA EURO 2020

Sudija oteo pobjedu Crnoj Gori, Bugari do boda iz nepostojećeg penala

Crna Gora vodila od 50. minuta sjajnim golom Stefana Mugoše, ali je u 82. izjednačio Todor Nedelev sa bijele tačke, iako je faul Vladimira Jovovića bio pola metra van šesnaesterca

Stefan Mugoša daje gol za 0:1
Stefan Mugoša daje gol za 0:1 (Foto: Filip Roganović)

Na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, fudbaleri Crne Gore su remizirali na gostovanju Bugarskoj (1:1).

Domaći su imali više šansi, ali "sokoli" će biti tužniji, jer im je pobjeda praktično oteta.

Naime, Stefan Mugoša je u 50. minutu sjajnim golom donio prednost Crnoj Gori, koja je imala nekoliko kontri da riješi sve, ali je kažnjena pogotkom iz nepostojećeg penala.

Vladimir Jovović je u 81. minutu faulirao Stanislava Kostova pola metra van kaznenog prostora, ali je Francuz Rudi Bike pokazao na bijelu tačku.

Todor Nedelev je iskoristio poklon...

U sudijskoj nadoknadi su oba tima mogla do pobjede - Martin Minčev je u 91. minutu šutirao pored gola, a u 93. je šut Aleksandra Boljevića odbranio Nikolaj Mihajlov.