Čarli Ostin junak VBA: "Vrećice" nakon preokreta bolje od Birmingema

Bilićeva ekipa vezala 12. meč bez poraza u Čempionšipu
612 pregleda 0 komentar(a)
Ostin proslavlja pogodak, Foto: Twitter.com/WBA

Fudbaleri VBA dva puta su danas gubili na gostovanju Birmingemu, da bi na kraju došli do preokreta i veoma bitne pobjede - duel 22. kola Čempionšipa na "Sent Endrju stadionu" završen je pobjedom gostujućeg tima (2:3), a junak "vrećica" bio je dvostruki strijelac Čarli Ostin.

Da će ovo biti težak meč za Bilićevu ekipu bilo je jasno u trećem minutu, kada je Jutkievič matirao Hendersona i doveo Birmingem u vođstvo.

Ipak, vođstvo domaćih nije dugo trajalo - sjajni Grejdi Diangana izjednačio je u 10. minutu svojim četvrtim ovosezonskim golom.

Sa tim rezultatom otišlo se na odmor da bi u nastavku Birmingem ponovo poveo, ovog puta preko Dina.

Tada je na scenu stupio Čarli Ostin - napadač "vrećica" je izjednačio u 73. minutu, da bi osam minuta kasnije svojim drugim pogotkom režirao preokret.

Bitna tri boda za ekipu Slavena Bilića, koja je produžila niz na 12 mečeva bez poraza u Čempionšipu.