Čelik primio sedmicu u Donjecku

Iscprljeni od napornog puta koji je trajao tri dana, Nikšićani su bili su lak plijen za Ukrajince (7:0). Igrači Metalurga su mrežu Banovića tukli dva puta u prvom i pet puta u 2. poluvremenu
83 pregleda 54 komentar(a)
Čelik1, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 19.07.2012. 19:34h

Tri dana trajao je put autobusom 15 fudbalera Čelika ka Donjecku. Na stadionu Metalurga morali su da se potrkaju sa supersoničnim avionom, bar tako je izgledalo kretanje igrača ukrajinskog tima u odnosu na izabranike Slavoljuba Bubanje.

Epilog je, sedam golova iza leđa Banovića, i oproštaj Čelika od u drugoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope, iako je revanš u Nikšiću za sedam dana.

Čelik je srušio negativan rekord kada su u pitanju porazi crnogorskih klubova na evrosceni. Mogren je 2009. dva puta izgubio od Kopenhagena sa 6:0.

A nakon opreznog početka domaćina i brzopletih i netačnih akcija, Ukrajinci su zagospodarili terenom već nakon desetak minuta igre i u 16. su došli do pogotka. Morozjuk je bio prebrz za odbranu Čelika, a Makridis je raspalio po lopti sa visine penala.

Nastavili su domaći igrači sa atacima, na muke su brzinom i čestom promjenom strana stavljali odbranu Čelika, koja je 19 minuta kasnije kapitulirala sa istog mjesta, samo su ovoga puta akciju izveli Žoze Suarez i Kazarjan, koji će do kraja upisati het-trik.

Nakon dupliranja vođstva, igrači Metalurga su shvatili da su klasom i svježinom daleko ispred rivala. Kao na traci su se smjenivale akcije Ukrajinaca, ali do poluvremena više nije bilo pogodaka.

Ali da su igrači Čelika neiskusni i nepripremljeni i na suđenje kakvo je u Evropi, bilo je vidno u 49. minutu kada su stali očekujući prekid za rivala, koji je znao da iskoristi očekivanu sudijsku prednost i preko Makridisa povećaju na 3:0.

Minut kasnije Metalurg je odigrao akciju iz udžbenika, Brazilac Danilo je propuštanjem lopte zbunio odbranu Čelika, a onda iskoristio dodavanje Kazarjana da zakuca loptu u mrežu.

Igrači Čelika su potom bili u nokautu, jer samo tako je moguće primiti peti gol. Strijelac Kazarjan uporno je tražio loptu na petercu a odbrana Nikšićana kao da se sklanjala od njega!

Neuigranost Nikšićana bila je vidna i kod dva posljednja gola u kojima su se napadači Donjecka ušetali u gol. Bilo je dovoljno da samo neki od Ukrajinaca ostane u pasivnom ofsajdu, pa da igrači Čelika prestanu da igraju.

Na kraju, Metalurg je uputio 20 šuteva ka golu Banovića, a Nikšićani samo jedan ka golu Bandure.

“Krenuti autobusom na toliki put, a poslije očekivati da te noge služe u sudaru sa igračima Metalurga koji su odlično stajali na terenu čak i protiv Šahtjora i Dinama, znači doći u Donjeck sa namjerom da izgubiš. Metalurg, iako ide na odmor u Crnu Goru, neće moći do prelijepog Crnogorskog primorja, ali zato neka igrači ne brinu za provod - Nikšićko pivo je fantastično”, komentar je ukrajinskih medija o utakmici na stadionu Metalurga.

Metalurg - Čelik 7:0

Donjeck - Stadion Metalurga. Gledalaca: 5.000. Sudija: Jakob Kelet (Danska). Strijelci: Makridis 16. i 49. Kazarjan 35, 61. i 85. Danilo 51. Žunior Moraeš 78 (Metalurg). Žuti kartoni: Kazarjan i Prijma (Metalurg).

Metalurg: Badura, Prijma (Griščenko), Čečer, Volovik, Golajdo, Makridis, Lazić, Morozjuk, Žoe Suarez (Nelson), Kazarjan, Danilo (Žunior Moraeš).

Čelik: Banović, Zorić, Radović, Dubljević, Videkanić (Drinčić), Adrović, Ivanović (Agović), Nikolić, Šimić (Brnović), Bulajić, Jovović.