Čelik silan na Cetinju

"I pored ubjedljive pobjede imali smo dosta propusta. Nadam se da ćemo u narednim kolima biti sigurniji", kazao je Bubanja.
Čelik, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 12.08.2012. 20:01h

Lovćen je novu sezonu otvorio potpuno suprotno od onoga što su očekivali njegovi navijači - sasvim saluženo fudbaleri Čelika na Obilića poljani, ubjedljivo su savladali fudbalere iz prijestonice (3:0).

Od samog početka moglo se naslutiti da su Nikšićani na Cetinje došli po sva tri boda – igrali su sigurnije i bolje. Na semaforu je otkucavao tek 13. minut, a fudbaleri Čelika su poveli - Bulajić je izveo prekid, a Stevan Račić glavom loptu sproveo u mrežu.

U nastavku meča Lovćen je igrao ofanzivnije, stvorio nekoliko šansi, ali nije mogao do gola.

Na drugoj strani gosti nijesu promašivali svoje prilike - u 60. minutu Ivanović je preciznim udarcem sa dvadesetak metara praktično obezbijedio trijumf timu iz Nikšića. U samom finišu rezervisti Jovović i Agović postavili su konačni rezultat 3:0.

Trener Čelika Slavoljub Bubanja bio je iznenađen visokim trijumfom svoje ekipe.

"Iznenađen sam kako smo lako stigli do pobjede. I pored ubjedljive pobjede imali smo dosta propusta. Nadam se da ćemo u narednim kolima biti sigurniji", kazao je Bubanja.

S druge strane trener Lovćena Slobodan Halilović kaže da je zadovoljan igrom i pored poraza.

"Prijatno sam iznenađen igrom mojih igrača protiv ovako iskusne i kvalitetne ekipe Čelika. Moramo da budemo bolji i fizički dobro pripremljeni kako bismo ostvarili povoljne rezultate", rekao je nakon meča Halilović.

Lovćen - Čelik 0:3

Cetinje - Stadion: Obilića poljana. Gledalaca: oko 250. Sudija: Predrag Radovanović (Podgorica). Pomoćnici: Nikola Razić i Dimitrije Mrgunović (Podgorica). Strijelci: Račić u 13. Ivanović u 60. i Agović u 90+3. minutu. Žuti kartoni: Mirković (Lovćen), Nikolić, Agović (Čelik).

Lovćen: Vujović 5,5, Mirković 6, Martinović 6, Hočko 6,5, Vušurović 5,5, Žižić 5,5, Radović 6, Pejaković 6,5, Perutović 6, Turković 6,5 (Stevović), Đurišić 5,5.

Čelik: Banović 7, Adrović 6,5, Bulatović 6,5, Radović 6,5, Dubljević 6,5, Kolev 6, Bulajić 7, Zorić 6 (Agović 7), Simić 6 (Nikolić), Ivanović 7,5, Račić 7,5 (Jovović).