Čelsi ispustio pobjedu na Enfildu i primakao se tituli

Arsenal izgubio od Votforda, Totenhemu bod u Sanderlendu, Lester je doživio treći uzastopni poraz i došao na samo dva boda od zone ispadanja
Čelsi, Foto: Reuters
Ažurirano: 31.01.2017. 22:08h

Remi na "Enfildu", Čelsi slavi kao pobjedu, jer je stekao devet bodova prednosti na vrhu tabele, nakon kikseva Arsenala i Totenhema.

Imao je lider i meč-loptu za titulu, a nije je iskoristio Dijego Kosta, koji je kod rezultata 1:1 promašio penal - odbranio je Minjole.

Belgijski golman se, tako, iskupio za grešku i nepažnju kod vodećeg gola Čelsija, jer je loše postavio zid i nije obratio pažnju da će David Luis šutirati iz slobodnog udarca sa 25 metara.

Minjole je tako spriječio da Liverpul poslije 94 godine doživi četiri vezana poraza na svom terenu.

Prethodno je zasluženo izjednačenje "redsima" donio Vajnaldum u 57. minutu,

Ливерпуль - Челси 1:1. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2016/17. 23 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Arsenal je doživio šokantan poraz od Votforda na svom terenu i ponovo pokazao da nije tim za velika djela i titule.

„Tobdžije“ u prvih 45. minuta nisu uputile nijedan šut u okvir gola gostiju, koji su iz dvije akcije pogodili dva puta, preko Kabula i Dinija.

U nastavku je Vengerov tim napravio neviđen pritisak, imao 80 odsto vremena loptu u svom posjedu, ali je uspio samo da smanji, golom Ivobija.

Арсенал - Уотфорд 1:2. Обзор матча. АПЛ 2016/17. 23 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Totenhem je produžio niz bez poraza u Premijer ligi na sedam mečeva, ali bod protiv Sanderlenda ne zadovoljava ambicije tima Maurisija Poketina.

Za Sanderlend je remi sa jednom od najboljih engleskih ekipa uspjeh, ali je opstanak još daleko - pet bodova manje od bezbjedne zone imaju „crne-mačke“.

Lester je doživio treći uzastopni poraz i došao na samo dva boda od zone ispadanja.

Liverpul - Čelsi 1:1