Čelsi ne odustaje od Lige šampiona, Fulam na minus deset od opstanka

904 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Čelsija, Foto: Reuters

Čelsi ne odustaje od Lige šampiona, Mauricio Sari se bori za mjesto na klupi.

"Plavci" su u malom londonskom derbiju pobijedili Fulam u gostima 2:1, pa imaju dva boda manje od Mančester junajteda, jedan od Arsenala, ali rivali za četvrto mjesto imaju i meč više.

Gonsalo Iguain je sjajnom reakcijom na centaršut Aspilikuete doveo Čelsi u vođstvo u 20. minutu.

Sedam minuta kasnije Kalum Čembers je ostao sam u šesnaestercu gostiju i poravnao.

Kratko je trajala nada "davljenika", Žoržinjo je u 31. minutu efektnim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio za 1:2.

Gosti su mogli da riješe meč ranije, ali je i golman Kepa ima nekoliko blistavih situacija, posebno kod dvije šanse Aleksandra Mitrovića.

U četvrtom minutu poništen je gol Sesenjona zbog ofsajda, Fulam nije imao sreće da dođe do boda.

Fulam, koga je prvi put vodio Skot Parker, nasljednik smijenjenog Klaudija Ranijerija, doživio je i peti vezani poraz, daleko je od zone spasa, čak deset bodova.