Čelsi odgovorio na izazov Totenhema - Alonso uljepšao pobjedu lidera

Pobjede Mančester sitija i Liverpula
Čelsi, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.04.2017. 18:46h

Totenhem je pobjedom nad Votfordom postavio zadatak Čelsiju, a izabranici Antonija Kontea odoljeli pritisku - slavili su protiv Bornmuta 3:1 i zadržali sedam bodova prednosti nad najbližim pratiocem.

Lider je odlično otvorio utakmicu i već nakon 20 minuta vodio 2:0.

"Trešnjice" su smanjile, golom Kinga, a sve dileme riješio Markos Alonso efektnim golom iz slobodnog udarca.

Борнмут - Челси 1:3. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2016/17. 32 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Totenhem je nastavio seriju, protiv Votforda je kod kuće slavio 4:0 i upisao šesti uzastopni trijumf, od poraza od Liverpula polovinom februara.

Votford je bio dostojan rival samo dok ga Dele Ali u 33. minutu nije "načeo" maestralnim udarcem sa oko 25 metara.

Eurelja Gomeša su šutevima izvan šesnaesterca takođe matirali Erik Dajer u 39. i Son Hjung Min u 44. minutu, da bi reprezentativac Južne Koreje volejom na centaršut Kirana Tripijea u 55. minutu postavio, ispostaviće se, konačnih 4:0.

Son je u finišu utakmice lako mogao i do het-trika, ali je propustio dvije odlične prilike.

U 81. minutu je kontru "2 na 1" sa Kejnom završio prizemnim udarcem pored stative, a u 83. minutu iskosa sa desne strane uzdrmao prečku.

Тоттенхэм - Уотфорд 4:0. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2016/17. 32 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

"Sve me impresioniralo kod mog tima. Igrali smo zaista dobro. Idemo naprijed i vjerujemo do kraja. Pokušaćemo da nastavimo u ovom ritmu i iskoristimo eventualni kiks Čelsija", kazao je trener Maurisio Poketino.

Mančester siti je savladao Hal, u meču koji je obilježio Fabijan Delf - nekada super-talentovani vezista, kome su karijeru usporile brojne povrede, postigao je gol nakon 448 dana...

Манчестер Сити - Халл 3:1. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2016/2017. 32 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Liverpul je preokrenuo zaostatak protiv Stouka u gostima, golovima Kutinja i Firmina.

Сток Сити - Ливерпуль 1:2. Обзор матча. АПЛ 2016/17. 32 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Bornmut - Čelsi 1:3

King 42. - Smit 15. (autugol), Azar 20, Alonso 68.

Mančester siti – Hal 3:1

Elmohamadi 31. (autogol), Aguero 49, Delf 64. - Ranokija 85.

Midlsbro – Burnli 0:0

Stouk – Liverpul 1:2