Čelsi pao u istočnom Londonu, Totenhem se odblokirao na "Vembliju"

71 pregleda 0 komentar(a)
Morata, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.12.2017. 19:36h

Čelsi je zaustavljen kada je izgledalo da je uhvatio ritam - nakon serije u kojoj je osvojio 19 od mogućih 21 bod, šampion je izgubio od Vest Hema 1:0.

Nezasluženo, jer je svih 90 minuta bio tim koji je napadao i stvarao, ali i propuštao šanse.

Domaćin je, s druge strane, jednu od rijetkih opasnih akcija pretvorio u pobjedu, golom Marka Arnautovića već u šestom minutu.

Do kraja je viđena opsada gola domaćina i revija promašaja, posebno Morate...

Vest Hem je neočekivano, i nezasluženo, prekinuo crni niz od osam mečeva bez pobjede (tri remija i pet poraza), prvi put slavio pod vođstvom Dejvida Mojsa.

Totenhem se vratio pobjedama, nakon četiri vezana meča u kojima nije slavio u Premijer ligi (dva poraza i dva remija).

Ceh je na "Vembliju" platio Stouk, Totenhemova stalna mušterija - bilo je 5:1, uz dva gola Harija Kejna za proboj na vrh liste strijelaca, zajedno sa Mohamedom Salahom (po 12).

Ekipa Maurisija Poketina prva je u istoriji Premijer lige koja je jednog rivala dobila četiri puta zaredom, pri čemu je sva četiri puta dala najmanje četiri gola.

Najuzbudljiviji meč popodnevnog programa igran je u južnom Londonu - Kristal Palas je u 3. minutu sudijske nadoknade imao šansu da pobjegne sa posljednjeg mjesta, ali je Benteke promašio penal protiv Bornumta i ostalo je 2:2.

Meč će se pamtiti i dva gola veterana u dresu Bornmuta, Džermejna Defoa. Nekadašnji napadač Totenhema dao je čak devet golova Kristal Palasu na posljednjih 10 susreta sa "orlovima".

Njegov izjednačujući gol za 2:2, u nadoknadi prvog poluvremena, bio je pravo malo remek-djelo.

Pet golova je viđeno na "Sent Džejms parku", gdje je Lester bio bolji od Njukasla sa 3:2.

Vest Hem - Čelsi 1:0