Čelsi preživio na "Tarf Muru", Lester tone sve dublje

Barnli - Čelsi, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.02.2017. 18:06h

Čelsi je propustio šansu da pobjegne na 12 bodova najbližim rivalima na tabeli, ali kada se sve sabere nije ni zaslužio da pobijedi Barnli na "Tarf Muru".

Realno, bio je bliže da izgubi meč - na kraju, pobjednika nije bilo (1:1).

"Plavci" su čini se dovoljno spokojni i na plus 10 u odnosu na Totenhem i Arsenal, ali je početak meča sa Barnlijem najavljivao mnogo bolje izdanje tima Antonija Kontea.

Pedro Rodriges je već u 7. minutu pogodio mrežu domaćina i tada su mnogi pomislili da je Čelsi još jednu utakmicu rano i otvorio i zatvorio...

"Naravno da smo razočarani nakon svega, jer smo htjeli pobjedu. Ali, znali smo i da je Barnli jak domaćin, da je osvojio 29 bodova na svom terenu i da nam ništa neće pokloniti. Mi smo htjeli da igramo svoju igru, Barnli je činio sve da nam to onemogući i u tome je uspio", rekao je Konte.

Bod Barnliju obezbijedio je Irac Robi Brejdi, i to evrogolom - u 24. minutu je pogodio iz slobodnog udarca kada Tibo Kurtoa zaista nije imao šansi...

Belgijanac se, međutim, kasnije iskupio kada je odbranio zicere Metjuu Lutonu i Endrjuu Greju.

Čelsi je zasluženo lider i jasno je kakav je tim. Zaustavili smo ih, limitirali u napadu i mislim da smo bili bliže da pobijedimo", istakao je menadžer Barnlija Šon Dajč.

A Lesterovoj krizi kao da nema kraja, a samo je zahvaljujući porazima konkurenata ostao u zoni opstanka.

"Lisice" su sada pokazale nemoć u Velsu - poražene su sa 2:0 od Svonsija.

Суонси - Лестер 2:0. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2016/17. 25 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Evrogol Alfija Mosona, pa pogodak Martina Olsona donijeli su veoma bitna tri boda "labudovima".

Barnli - Čelsi 1:1 (Brejdi 24 - Pedro 7)

Svonsi - Lester 2:0 (Moson 36, Olson 45+2);