Čelsi protiv Sitija u osmini finala

Čelsi, Foto: Reuters
Ažurirano: 31.01.2016. 19:19h

Fudbaleri Čelsija laganom pobjedom nad drugoligašem MK Donsima u gostima (5:1) plasirali su se u osminu finala FA kupa.

Tri gola postigao je Oskar, i to u prvom poluvremenu, u nastavku su pogodili Azar iz penala i mladi Traore, prvijencem u dresu "plavih".

I Everton je bez problema prošao u narednu rundu - 3:0 na gostovanju trećeligašu Karlajlu. Strijelci Kone, Lenon i Barkli.

Odmah nakon današnjih mečeva izvučeni su parovi osmine finala.

Veliki derbi igraju dva posljednja šampiona Engleske - Čelsi će biti domaćin Mančester sitiju.

Branilac trofeja - Arsenal sastaje sa sa Halom, u reprizi finala iz 2014. godine, dok je najviše sreće imao Mačester junajted, kome je žrijeb dodijelio člana treće lige Šruzberi.

Totenhem će ugostiti Kristal Palas, a u još jednom Premijerligaškom duelu sastaće se Bornmut i Everton.

Votford će ugostiti Lids.

Dva para nisu kompletirana. Reding čeka pobjednika ponovljenog meča Vest Bromvič - Piterbro, dok će Blekburn biti domaćin boljem iz duela Vest Hem - Liverpul.