Četiri gola Kavanija, Inter lako sa Partizanom

Ukrajinci su vodili do 77. minuta sa 2:1 golovima Fedeskija i Zozulje, a onda je Kavani uzeo stvar u svoje ruke i ostavio Napolitance u trci za plasman u drugu fazu.
63 pregleda 3 komentar(a)
Kavani, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 08.11.2012. 21:48h

Kakav šou Edisona Kavanija - Urugvajac je postigao sva četiri gola za Napoli u velikoj pobjedi Italijana protiv Dnjepra na "San Paolu", u 4. kolu Lige Evrope.

U istoj grupi, PSV je iznenađujuće poražen od AIK-a u Švedskoj, čime se ekipa Dika Advokata udaljila od nokaut faze.

Favoriti su u grupi H bez problema odradili posao - Rubin je slavio protiv Nefčija u Azerbejdžanu, dok se kombinovani tim Intera lako obračunao sa Partizanom u Beogradu (3:1).

Šampion Srbije je, baš kao u prvom meču u Milanu, stvorio nekoliko dobrih šansi, ali su Lazar Marković i društvo opet pokazali da su zeleni za Evropu. Inter je, na drugoj strani, i polušanse pretvarao u golove - Palasio u 51. i 71, kao i Guarin tri minuta prije kraja, lako su probili odbranu domaćina. Poraz Partizana ublažio je Nemanja Tomić u 90. minutu.

Osim Intera i Rubina, plasman u nokaut faze Lige Evrope večeras su izborili i Bajer Leverkuzen, Metalist, Hanover i Liona, koji slavio protiv Atletika usred Baskije.

Vrlo blizu plasmana u šesnaestinu finala su i ekipe Fenerbahčea, Viktorije Plzenj, Atletiko Madrida, Steaue i praške Sparte.