Sutjeska sačuvala plus pet - Marković u 95. minutu zaustavio Budućnost

Četiri gola kraj Bistrice - lider u posljednjim sekundama izbjegao poraz
8026 pregleda 4 komentar(a)
Božo Marković slavi gol za 2:2, Foto: Milan Šapurić
Ažurirano: 03.04.2019. 15:51h

Sutjeska je sačuvala pet bodova prednosti u odnosu na Budućnost, možda i odbila najveći nalet konkurenta za titulu.

U derbiju 27. kola Prve crnogorske lige nije bilo pobjednika - završeno je 2:2, a remi Nikšićanima donio je Božo Marković u 95. minutu, tri sekunde po isteku sudijskog dodatka.

Greška Tučevića i sjajan centaršut Libijca Zakarije "pao" je Markoviću pravo na glavu, a on je iz teške pozicije, iskosa sa lijeve strane, majstorski pogodio Mijatovićevu mrežu za veliko slavlje igrača i navijača Sutjeske.

Je li ovo bod vrijedan titule prvaka - ne može se reći, jer je do kraja velikih devet kola, ali izabranici Nikole Rakojevića mnogo lakše dišu pošto je dugo tokom meča kraj Bistrice, sve do posljednjih sekunda, izgledalo da će razlika biti samo dva boda.

Podgoričani su, naime, vodili 2:0 (golovi Luke Mirkovića u 18. i 24. minutu), onda je smanjio Stefan Cicmil u 28.

Imaju izabranici Branka Brnovića sa čime da žale, jer su u drugom poluvremenu, kod vođstva 2:1, propustili tri velike šanse - neprecizni su bili Ivanović, Stoiljković i Delić.

Budućnost i Sutjeska sastaće se ponovo u posljednjem kolu, na stadionu pod Goricom, ali ih do tada čeka još po osam utakmica u borbi za tron.

Pobjede Titograda i Grblja, Lovćen bolji od Zete

OFK Titograd je pobijedio treći put zaredom, dočekao je poraz Zete i vratio se na treće mjesto Prve crnogorske lige.

Podgorički tim je na stadionu pod Malim brdom savladao Petrovac 1:0 golom Medija i sada ima dva boda više od rivala iz Golubovaca.

Zeta je izgubila od Lovćena na Zlatici, i to je prvi trijumf Cetinjana u prvenstvu još od novembra prošle godine. Tri boda ekipi Aleksandra Miljenovića donio je Čavor u 80. minutu.

Grblja je uz het-trik Vukovića bio bolji od Mornara (4:2), dok su Rudar i Iskra u Pljevljima odigrali bez pobjednika - 1:1, pa su tako i nastavili veliku borbu za opstanak.