Čile preokretom do pobjede protiv Meksika

Nakon Brazila i Argentine, još jedan favorit je propustio priliku da pobjedom otvori Kopa Amerika - Urugvajci su u San Huanu odigrali samo 1:1 protiv Perua.
meksiko, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.07.2011. 09:04h

"Sve reprezentacije su jake i imaju dobre igrače. Takmičenje je ujednačeno i ne čude iznenađenja", kazao je Urugvajac Dijego Forlan, koji je u drugom poluvremenu, kod rezultata 1:1, propustio kolosalnu šansu za vođstvo.

Peru je poveo golom napadača Hamburgera Gerera u 24. minutu, da bi izjednačenje donio Luis Suarez, pogotkom u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. U nastavku, Urusi su bili bolji od protivnika samo u prvih 15 minuta, iako su se očekivali frontalni napadi.

U drugom meču grupe C Čile je preokrenuo protiv podmlađenog Meksika i slavio 2:1, demonstriravši najbolje napadačke performanse do sada viđene na Kopa Amerika.

Pobjednici Gold kupa Meksikanci, koji su na Kopa Amerika doputovali sa kombinovanim timom, poveli su u 41. minutu golom glavom Nestora Aruha.

Čile je, međutim, i prije i poslije gola "sombrerosa" igrao bolji fudbal. Preokret je bio deminovan i desio se u samo šest minuta - Paredes je izjednačio u 67, a Vidal u 73. donio pobjedu Čileancima.

"Mislim da će Čile dogurati daleko. Gledajući svih 12 timova u prvom kolu Kupa Amerike, Čile je ostavio najbolji utisak", nije krio komplimente na račun rivala selektor Meksika Havijer Hernanez.

Večerašnjim derbijem Argentinac - Kolumbija u grupi A, kreću mečevi drugog kola.