Crna Gora izgubila od Rumunije, makar je opstala u Ligi C

Jedini gol u Podgorici postigao je Cukudean poslije greške golmana Petkovića
Crna Gora - Rumunija Liga nacija, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.11.2018. 21:52h

Crna Gora je porazom okončala premijerno izdanje u Ligi nacija - to znači da je završila kao trećeplasirana, ali i da neće ići u niži rang.

Naš tim je mogao da priušti poraz od jednog gola razlike, to se i dogodilo - od ekipe Ljubiše Tumbakovića bolja je bila Rumunija koja je u Podgorici slavila 1:0.

Jedini pogodak dao je George Cukudean u 44. minutu kada je Marko Janković izgubio loptu, a onda i pogriješio golman Danijel Petković.

Crna Gora je najbolju priliku da izjednači imala u 72. minutu kada je Janković promašio penal koji je iznudio Stefan Mugoša.

"Hrabri sokoli" su grupu završili sa skorom od dvije pobjede, tri poraza i remijem.

Srbija, koja je večeras savladala Litvaniju (4:1), ide u Ligu B, Rumunija je drugoplasirana, dok je Litvanija ostala na nuli.

TOK MEČA

Počeo je 90. minut u Podgorici. Pet minuta sudijske nadoknade.

Klimenta je zamijenio Marušića, a Vešović je zaradio žuti karton.

87. minut: Poništen je gol Kosovića zbog ofsajda.

81. minut: Đorđević je ušao umjesto Jankovića.

Još 10 minuta do kraja meča u Podgorici, Rumunija i dalje vodi 1:0.

Srbija sada vodi 4:1 protiv Litvanije i ide ka prvom mjestu.

72. minut: Tatarušanu je zaustavio šut Jankovića sa 11 metara.

Penal za Crnu Goru! Mugoša je bio u duelu sa dvojicom Rumuna, a sudija Cvajer je pokazao na bijelu tačku.

Još 20 minuta do kraja. Crna Gora mora da pobijedi ako želi da bude drugoplasirana, a može i da izgubi s golom razlike da bi ostala u Ligi C.

66. minut: Gužva u kaznenom prostoru Rumunije - probao je Jovović, onda i Mugoša, ali bez uspjeha. U međuvremenu je žuti karton dobio i Simić, ukupno peti igrač Crne Gore koji je večeras zapisan.

Prva izmjena na meču - Tumbaković je umjesto Bećiraja na teren poslao Boljevića.

Probao je i Ćipćiu, ali Petković je bio na mjestu.

Treći gol u Beogradu - Litvanija je smanjila na 2:1 protiv Srbije.

60. minut: Odličan udarac Kešerua i fenomenalna reakcija Petkovića. Kasnije je žuti karton dobio Ivanić.

Rumunija kontroliše meč pod Goricom. Ima gol prednosti i na dobrom je putu da osigura drugo mjesto u grupi.

Srbija ima dva gola prednosti protiv Rumunije - sada je 2:0.

Mugoša je šutirao preko gola.

Manea je zaustavio Jovovića na ivici kaznenog prostora. Biće to opasan slobodan udarac za našu selekciju.

Ivanić je pokušao poslije kontranapada, ali je izblokiran.

Počelo je drugo poluvrijeme pod Goricom.

Kraj poluvremena: Rumunija golom Cukudeana vodi protiv Crne Gore.

44. minut: Vodi Rumunija, velika greška golmana Petkovića. Strijelac je Cukudean, čiji je šut sa više od 25 metara prošao kroz ruke golmanu "sokola". Prethodno je loptu izgubio Janković.

37. minut: Probao je Jovović sa skoro 30 metara, ali bilo je to daleko od gola.

I Janković je dobio žuti karton, takođe zbog prigovora.

Pola sata igre pod Goricom - nema golova.

Kešeru je dobio žuti karton nakon neopreznog starta nad Simićem, a onda je zapisan i Jovović zbog prigovora.

25. minut: Prvi pravi napad naše reprentacije. Bećiraj je sa desne strane probao da asistira Jankoviću, ali je izblokiran. Janković je potom izveo korner, a Kopitović šutirao glavom pored gola.

Veoma loš početak Crne Gore, Rumunija konstantno napada. Ćipćiu je pokušao da lobuje Petkovića, koji je odbio loptu u korner.

19. minut: Ređaju se akcije gostiju, sada je i Kešeru šutirao pored gola.

17. minut: Još jedna opasnost pred golom naše selekcije. Cukudean je bio neprecizan.

Nema golova nakon 15 minuta igre u kojima je Crna Gora bezopasna.

Kosović je dobio žuti karton zbog faula nad Stanćiuom.

Bolji početak Rumuna. Sada je sa preko 25 metara probao Anton, a lopta je prošla pored gola Petkovića.

Prva opasnost pred golom Crne Gore - Toška je izblokiran, a onda je pored gola šutirao Cukudean.

Počeo je meč u Podgorici pred oko dvije hiljade gledalaca.

Ljubiša Tumbaković i Kozmin Kontra odredili su sastave timova za posljednji meč Lige nacija.

Očekivano, Tumbaković je izveo ofanzivniji tim, sa Bećirajem i Mugošom.

JWPlayer video mesto

Nakon poraza Kipra od Norveške, Crna Gora rasterećenije ulazi u meč sa Rumunijom, jer joj bod, pa čak i minimalan poraz garantuju opstanak u Ligi C.

Pobjeda je vodi na drugo mjesto u grupu 4.

Crna Gora: Petković - Marušić, Kopitović, Simić, Vešović - Ivanić, Kosović - Jovović, Janković, Mugoša - Bećiraj.

Rumunija: Tatarušanu - Manea, Sapunaru, Moci, Toška - Stanćiju, Anton - Ćipćiju, Maksim, Kešeru - Cukudean.