Bilo je 2:1 za tim Karlosa Keiroša
51 pregleda 0 komentar(a)
Crna Gora - Iran Stevan Jovetić, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 04.06.2017. 20:37h

Crna Gora je izgubila od Irana sa 2:1 u generalnoj probi pred nastavak kvalifikacija za SP i meč sa Jermenijom.

Azmun je postigao dva gola za goste, a između dva pogotka napadača Rostova upisao se Stevan Jovetić - to mu je 20. gol u ukupno 45 mečeva za nacionalni tim.

"Meč je zamišljen kao kontrolni pred Jermeniju. U pojedinim momentima je bilo kako smo zamislili, ali nismo imali kontinuitet. Primili smo dva gola koja nismo smjeli, kao i u raniji mečevima i nije dobro što nam se to ponavlja. Ne možemo da bude zadovoljni poslije poraza, ali generalno igrom nekim igrača mogu da budem. Izdanjem nekih drugih, međutim, baš i ne, jer im se iste stvari ponavljaju", rekao je selektor Ljubiša Tumbaković.

Duel sa Jermenijom se igra u subotu na stadionu pod Goricom.

TOK MEČA

Kraj utakmice - naši fudbaleri su izgubili od Irana rezultatom 2:1.

Sudijska nadoknada je tri minuta.

86. minut - Opet je probao Vučinić, ali pored gola.

81. minut - Vučinić je pokušao iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali je to uradio slabo, visoko preko gola.

Iran će posljednjih desetak minuta igrati s igračem manje. Isključen je Puraliganji zbog faula nad Mugošom.

Do kraja utakmice je ostalo još 15 minuta. Tempo je oslabio, Crna Gora je daleko od gola Irana.

71. minut - Ušao je i Đorđević. Igru je napustio Jovović.

69. minut - Crna Gora je bila blizu izjednačenja. Vučinić je grudima spustio loptu za Mugošu, a ovaj sa 20 i više metara šutirao pored gola.

64. minut - Jovetića je zamijenio Mugoša, a umjesto Jankovića na terenu je Kojašević.

62. minut - Probao je Jovetić, ali bez problema za odbranu Irana. Potom je pokušao i Jovović.

60. minut - Iran opet vodi, i opet je strijelac Azmun koji je pogodio iz voleja sa pet metara nakon odlične asistencije Rezaina. Sada je 1:2 pod Goricom.

Odgovorio je i Iran, Gohanedžad je šutirao pored gola.

54. minut - Jovetić i Vučinić su se uželjeli jedan drugog na terenu. Nakon nekoliko majstorica tandema, Jovović nije šutirao, već je pokušao da asistira.

Iran je imao najbolju šansu u nastavku - Petković je zaustavio Azmuna.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Tumbaković je napravio tri izmjene na poluvremenu - Vučinić je ušao umjesto Bećiraja, Baša je zamijenio Tomaševića, a Stojković Savića.

Kraj prvog poluvremena: Crna Gora - Iran 1:1.

Eztolahi je pokušao iz velike daljine iz slobodnog udarca, ali je Petković pratio situaciju.

Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu.

42. minut - Azmun je pogodio stativu glavom, nakon što je Petković slabo procijenio let lopte.

Kosović je dobio žuti karton zbog faula. Iran ima prekid.

Prinudna izmjena u Iranu: Zbog povrede je izaša Hajsafi, a na terenu je Karimi.

32. minut - GOOOOL! Crna Gora je izjednačila, pogodio je Jovetić. Gol Iranaca je bio pod opsadom, a naš tim je iz treće šanse u tridesetak sekundi stigao do pogotka - Jovetić je bio strijelac sa ivice kaznenog prostora.

29. minut - Crna Gora je sve opasnija. Probao je i Jovović, ali je Beiranvand odlično reagovao.

25. minut - Najbolja šansa za Crnu Goru! Kosović je šutirao sa 25 metara, golman Beiranvand odbio loptu do Savića koji je sa sedam, osam metara šutirao pravo u čuvara mreže Irana.

22. minut - Bećiraj je bio u velikoj šansi, sviran je ofsajd, iako je crnogorski napadač bio u regularnoj poziciji.

Prošlo je 20 minuta igre pod Goricom, Iran vodi rezultatom 1:0.

14. minut - Janković je loše izveo slobodan udarac.

10. minut - Vodi Iran sa 1:0! Pogodio je Azmun. Torabi je lako prošao pored Simića, odigrao povratni pas za Azmuna koji nije pogriješio.

Prvo uzbuđenje već u 2. minutu - Jovetić je prošao po desnoj strani, centrirao na drugu stativu, a Jovović je probao glavom. Nije bila laka pozicija za fudbalera Crvene zvezde.

Počeo je meč pod Goricom.

Crnogorski fudbaleri od 20.30 igraju prijateljski meč protiv Irana koji je prava uvertira za ono pravo - okršaj sa Jermenijom u nastavku kvalifikacija za Mundijal naredne subote pod Goricom.

Biće ovo drugi međusobni duel protiv Irana - prvi je odigran u Austriji prije tri godine kada nije bilo golova.

Crna Gora meč počinje u sastavu: Petković, Klimenta, Savić, Simić, Tomašević, Kosović, Janković, Savićević, Jovović, Bećiraj, Jovetić.

Za Iran će nastupiti Beiranvand, Hajsafi, Agaei, Ezatolahi, Puraliganji, Ansarifard, Montazeri, Torabi, Azmun, Dežaga, Rezaejan.

Na podgoričkom stadionu pred sam početak meča ima nešto više od tri hiljade gledalaca.

"Rezultat je uvijek u prvom planu, ali ovoga puta neke stvari su ipak bitnije. Meč protiv Irana je zamišljen da bude kontrolni za jednu grupu igrača, da damo šansu onima koji su perspektivni i koji će u budućnosti vjerovatno biti važan dio ove reprezentacije", rekao je selektor Ljubiša Tumbaković.