Crnogorci u Hrvatskoj: Golčina Raspopovića na Maksimiru, Burzanović i Vukčević nose Inter

138 pregleda 5 komentar(a)
momčilo raspopović, Foto: Index.hr
Ažurirano: 02.09.2018. 21:12h

Momčilo Raspopović, nekadašnji kapiten Budućnosti i mladi reprezentativac Crne Gore, postigao je prvi gol u dresu Rijeke i najvažniji, kao i najljepši u karijeri.

U derbiju šampionata Hrvatske, 24-godišnji defanzivac je donio bod svom timu na gostovanju Dinamu u Zagrebu - 1:1.

Raspopović je u 38. minutu šutirao sa 20-ak metara, lopta zakačila igrača "modrih" Leovca i završila u desnom uglu gola Livakovića.

Rijeka je sačuvala remi, a Raspopović je isključen u finišu meča zbog dva žuta kartona.

On je u januaru ove godine prešao u Rijeku, drugi dio prošle sezone odigrao na pozajmicu, a zatim potpisao ugovor sa jednim od najboljih hrvatskih timova.

Još dva igrača iz Crne Gore imaju zapaženu ulogu u hrvatskom klupskom fudbalu.

Marko Burzanović je juče upisao prvijenac u dresu Intera iz Zaprešića - bivši talenat Budućnosti pogodio je efektno sa 13-14 metara u pobjedi nad Rudešom 3:0.

Njegov saigrač u Interu - Marko Vukčević, u prošlom kolu je postigao gol protiv splitskog Hajduka u remiju 2:2.