Čudan preokret u Mariboru

Maribor je za 16 minuta prokockao tri gola prednosti. Sklanjali su se, pritom, domaći igrači naročito kod izjednačujućeg pogotka.
Igrači Briža, Foto: Beta AP
Ažurirano: 30.11.2011. 22:50h

Odluka Harija Rednapa da Totenhem u Ligi Evrope nastupa sa igračima koji griju klupu u Premijer ligi, bila je bez posljedica. Do večeras. A na “Vajt hart lejnu” grčki PAOK je iskoristio neuigranost “pijevaca” i već u 14. minutu je domaćin imao dva gola minusa.

Posegnuo je potom Rednap za provjerenim pojačanjima, ali je PAOK izdržao uprkos podatku da je od 37. minuta imao igrača manje (isključen lijevi bek Stafilidis) a Luka Modrić je potom pogodio sa penala. PAOK je ovom pobjedom izborio proljeće u Evropi, dok će Totenhemu trebati poraz Rubina u Solunu.

A Udineze je igrom bez golova na gostovanju Renu napravio veliki korak ka plasmanu u nokaut fazu. “Crno-bijelima” je potrebnio da ne izgube na “Friuliju” od Seltika, koji je golom Arda Turana poražen od “kolčonerosa” na svom terenu. Tom pobjedom Atletiko se plasirao u nokaut fazu.

Osim Totenhema, pred eliminacijom je još jedan Engleski predstavnik - Birmingem, koji je poražen u Bragi sa 1:0. U drugom meču grupe, Maribor je za 16 minuta prokockao tri gola prednosti. Sklanjali su se, pritom, domaći igrači naročito kod izjednačujućeg pogotka. Remi u Brižu u posljednjem kolu značio bi eliminaciju Birmingema.

Rezultati - Grupa A: Rubin - Šamrok 4:1 (2:1), Totenhem - PAOK (1:2). Grupa B: Standard - Hanover 2:0 (1:0), Vorskla - FC Kopenhagen 1:1 (1:1). Grupa C: Legija - PSV 0:3 (0:1), Rapid Bukurešt - Hapoel Tel Aviv 1:3 (1:3). Grupa G: Malme - AZ Alkmar 0:0, Metalist - Austrija 4:1 (2:1). Grupa H: Braga - Birmingem 1:0 (0:0), Maribor - Klub Briž 3:4 (1:0). Grupa I: Seltik - Atletiko 0:1(0:1), Ren - Udineze 0:0.

Sjutra - Grupa D: Vaslui - Lacio, Sporting - Cirih. Grupa E: Makabi Tel Aviv - Bešiktaš, Stouk - Dinamo Kijev. Grupa F: Atletik - Slovan, Salcburg - PSŽ. Grupa J: AEK Larnaka - Makabi Haifa, Šalke - Steaua. Grupa K: Tvente - Fulam, Odense - Visla Krakov. Grupa L: Lokomotiva M. - Šturm, AEK Atina - Anderleht.