Čudesni Bufon i magični Kvadrado donijeli Juventusu pobjedu u Lionu

Sjutra je derbi treće runde, između Barselone i Mančester sitija.
Kvadrado, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.10.2016. 20:54h

Favoriti su opravdali očekivanja prvog dana treće runde Lige šampiona.

Real je bio ubjedljiv protiv Legije 5:1, iako je Ronaldo imao golgeterski predah. Najbolji strijelac elitnog takmičenja upisao je dvije asistencije.

U dramatičnom meču na "Žerlanu", Juventus je savladao Lion 1:0.

Điđi Bufon je odbranio penal Lakazetu i dva zicera, a Huan Kvadrado efektnim golom odlučio utakmicu.

Juve je više od pola sata imao igrača manje.

Borusija je slavila u Lisabonu 2:1, dok je Lester prvi tim sa tri pobjede - alžirska veza Slimani - Marez donijela je šampionu Engleske trijumf nad Kopenhagenom i gotovo siguran put u osminu finala.

Tok mečeva

90+1. minut - Porto je preokrenuo u Brižu. U posljednjim trenucima meča gosti su dobili penal, koji je Andre Silva pretvorio u veliku pobjedu.

87. minut - Monako je izjednačio u Moskvi, golom Bernarda Silve.

85. minut - Real - Legija 5:1. Morata je strijelac, Ronaldo je upisao drugu asistenciju

76. minut - vodi Juventus, sjajan gol Kvadrada, koji je udarcem iskosa sa desne strane, poslije efektnog driblinga, iznenadio golmana Lopesa.

Лион 0-1 Ювентус. Хуан Куадрадо (Ювентус) от Football Live на Rutube.

Još jedna čudesna intervencija Bufona, zaustavio je šut Tolisoa sa svega tri metra.

68. minut - izjednačio je Porto protiv Briža, preko Meksikanca Lajuna.

Брюгге 1-1 Порту. Мигель Лайюн (Порту) от Football Live на Rutube.

68. minut - Real vodi 4:1 protiv Legije - Lukas Vaskes se upisao u strijelce.

Реал Мадрид 4-1 Легия. Лукас от Football Live на Rutube.

67. minut - Bruno Sezar je pogodio za Sporting i smanjio zaostatak za Borusijom na 2:1.

Спортинг 1-2 Боруссия Д. Bruno Сезар (Спортинг) от Football Live на Rutube.

I u Leverkuzenu je golman prva figura utakmice, kao i u Lionu - Ugo Ljoris je maestralnom intervencijom spriječio vođstvo Bajera. nakon šuta Ćićarita.

Od 54. minuta Juventus ima igrača manje protiv Liona - Lemina je dobio drugi žuti karton.

Điđi Bufon čini čuda na "Žerlanu" - odbranio je penal, a početkom nastavka nevjerovatnom intervencijom zaustavio šut Fekira.

Počela su druga poluvremena.

Real i Borusija blizu bodova već nakon prvog poluvremena, vode Lester, Sevilja, CSKA i Briž, nema golova u Lionu i Leverkuzenu.

43. minut - Borusija na velikih 2:0 u Lisabonu - Julijan Vajgl je strijelac drugog gola.

Спортинг 0-2 Боруссия Д. Юлиан Вайгл от Football Live на Rutube.

40. minut - Lester juri ka osmini finala - alžirska veza proradila je protiv Kopenhagena. Slimani asistent, Marez strijelac.

Лестер Сити - Копенгаген 1:0. Марез от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

37. minut - Sevilja je povela u Zagrebu, golom Samira Nasrija.

Динамо Загреб 0-1 Севилья. Самир Насри от Football Live на Rutube.

37. minut - Real je povisio na 3:1. Markos Asensio na asistenciju Ronalda.

Реал Мадрид 3-1 Легия. Марко Асенсио от Football Live на Rutube.

35. minut - Điđi Bufon je spasilac Juventusa na "Žerlanu" - odbranio je penal Lakazetu. Prethodno je Bonući skrivio najstrožu kaznu.

Bufon je posljednji put odbranio penal u "regularnom" toku meča u Ligi šampiona prije 13 godina i to Figu u polufinalu protiv Reala.

34. minut - vodi CSKA protiv Monaka, golom Traorea, koji je u Moskvu stigao upravo iz Monaka.

ЦСКА - Монако 1:0. Ласина Траоре от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Poslije pola sata igre samo pet golova i to na tri utakmice.

Na pet stadiona mreže miruju.

21. minut - vatromet golova u Madridu - Legija je smanjila golom Radovića iz penala, koji je skrivio Danilo. Bio je to prvi gol koji je Kejlor Navas primio u Madridu, na mečevima Lige šampiona.

20. minut - Real vodi 2:0 - ipak je bio autogol Jodlovjeca, a ne gol Marsela, koji prvi put u Ligi šampiona nosi kapitensku traku Reala.

Реал Мадрид 2-0 Легия. Марсело от Football Live на Rutube.

14. minut - Real je otvorio meč sa Legijom - Garet Bejl je strijelac. Skoro dvije godine vihorni Velšanin nije postigao gol u Ligi šampiona - još od decembra 2014.

Samo dva minuta ranije gosti su umalo poveli. Udarac Ođiđe zaustavila je stativa.

Реал Мадрид 1-0 Легия. Гарет Бэйл от Football Live на Rutube.

12. minut - Briž vodi protiv Porta, golom Fosena.

Брюгге 1-0 Порту. Йелле Воссен от Football Live на Rutube.

10. minut - Borusija vodi u Lisabonu. Pjer Emerik Obamejang je načeo Sporting. Njegov sedmi gol u Ligi šampiona.

Спортинг 0-1 Боруссия Д. Пьер Обамеянг от Football Live на Rutube.

Nema golova na početku večerašnjeg programa, ali je atmosfera na svim stadionima sjajna.

Posebno se izdvaja Leverkuzen.

I Lester.

Počeli su mečevi trećeg kola Lige šampiona u grupama E, F, G i H.

U iščekivanju sjutrašnjeg derbija između Barselone i Mančester sitija, pažnju privlače mečevi Lion - Juventus, Bajer - Totenhem i Sporting - Dortmund.

Real će ugostiti Legiju, koja je u prva dva kola primila osam golova.

Šampion Engleske - Lester pokušaće da nastavi niz pobjeda. Nakon maksimalnog starta u prva dva kola dočekuje Kopenhagen.

Sporting - Borusija D. 1:2

Bruno Sezar 67. - Obamejang 10, Vajgl 43.

Real - Legija 5:1

Bejl 14, Jodlovjec 20. (autogol), Asensio 37, Lukas Vaskes 68, Morata 85. - Radović 21. (penal)

Real 7, Borusija 7, Sporting 3, Legija 0.