Čudo u Izraelu: Luka Đorđević dovršio fantastični preokret Zenita protiv Makabija

Makabi je vodio 3:0, ali je tim iz Sankt Peterburga slavio 4:3
82 pregleda 0 komentar(a)
Luka Đorđević, Foto: Fc-zenit.ru
Ažurirano: 15.09.2016. 21:16h

Luka Đorđević po dobrom će pamtiti debi u Ligi Evrope.

Crnogorski reprezentativac igrao je pola sata u velikom povatku svog Zenita, donoseći svom timu spektakularan trijumf na gostovanju Makabiju 4:3.

Nekadašnji igrač Mogrena ušao je na teren u 61. minutu umjesto Keržakova, pri rezultatu 2:0 za domaćina.

Uskoro je Haris Medunjanin (70) svojim drugim golom doveo domaćina na prag trijumfa.

Ipak, tim iz Sankt Petersburga se vratio golovima Kokorina (77), Maka (84) i Đulijana (87), da bi Đorđević u prvom minutu sudijske nadoknade riješio duel.

Маккаби - Зенит 3:4. Обзор матча. Лига Европы от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Preostala trojica crnogorskih reprezentativaca u Ligi Evrope nisu bili toliko uspješni.

Nekadašnji Đorđevićev saigrač Marko Bakić bio je starter u domaćem remiju Brage sa Gentom (1:1). U 73. minutu, ustupio je mjesto Marku Vukčeviću.

Ivan Kecojević odigrao je svih 90 minuta u centralnom dijelu odbrane Ciriha na gostovanju Viljarealu (2:1). Švajcarci su vodili od 2. minuta golom Sadikua, ali je "žuta podmornica" do poluvremena preokrenula pogocima Pata i Dos Santosa.

Povratak Žosea Murinja slabijem evropskom takmičenju bio je nesupješan – Mančester junajted je poražen na roterdamskom Tiganju od Fejenorda 1:0.

Pogodak za trijumf domaćih postigao je Viljena u 79. minutu.

Фейеноорд - Манчестер Юнайтед 1:0. Тонни Вильена от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Razočarao je i Inter, koji je na Meaci poražen od Hapoela Bar Ševe 2:0.

Evropski debi Marija Balotelija u dresu Nice bio je neuspješan - tim sa Azurne obale kao domaćin je poražen od Šalkea 1:0.

Ranije danas, zavjesa pred grupnom fazom osme sezone Lige Evrope podignuta je na samoj granici Starog kontinenta i Azije, u Azerbejdžanu.

Tamošnji šampion Karabag iščupao je remi u uzbudljivom duelu sa Slovanom iz Libereca - 2:2.

Trećeplasirani sastav prošlogodišnjeg češkog prvenstva dva puta je vodio (Sikora je u prvom minutu postigao najbrži gol u istoriji takmičenja, a zaboravljeni veteran Baroš pogodio u 68. minutu), ali je uporni domaćin zaradio bod pogocima Mičela (7) i Sadikova, koji je zatresao mrežu u četvrtom minutu sudijske nadoknade.