Čudo u Mostaru: Staniša Mandić srušio Utreht, Zrinjski u 3. kolu!

Gol i asistencija bivšeg crnogorskog reprezentativca - Zrinski eliminisao holandski tim
11186 pregleda 5 komentar(a)
Staniša Mandić
Ažurirano: 01.08.2019. 21:51h

Senzacija u Mostaru, Zrinjski je eliminisao holandski Utreht i plasirao se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, zahvaljujući Staniši Mandiću!

Nekadašnji crnogorski reprezentativac je asistencijom u regularnom toku i golom devet minuta prije kraja drugog produžetka natjerao publiku pod Bijelim brijegom da mu skandira ime - 2:1 za za predstavnika Bosne i Hercegovine!

Zrinjski je najavio senzaciju još u prvoj utakmici u Holandiji, kada je izborio sjajnih 1:1.

Revanš nije krenuo baš najbolje za domaće - slobodan udarac Gustafsona i slaba reakcija golmana domaćih Brkića za vođstvo Utrehta u nadoknadi prvog poluvremena.

Zrinjski se nije predavao, a Hadžić je u 65. minutu na asistenciju Mandića izjednačio na 1:1, ispostavilo se i poslao meč u produžetke.

A onda, u 111. minutu, Mandić je nakon pravog karambola, pošto se lopta odbila od prečke, uspio da je vrati u mrežu za veliko slavlje na stadionu.

Zrinjski će u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope igrati sa švedskim Malmeom.