Žota je na EP u Finskoj postigao pet golova, u finalu sa Italijom dva
128 pregleda 0 komentar(a)
Žota, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.07.2018. 20:00h

Reprezentacija Portugala prvak je Evrope u uzrastu do 19 godina. Portugalci su u finalu EP (-U19) u Finskoj savladali Italiju nakon produžetaka sa 4:3 (2:2), pa su prigrabili trofej koji im je prošle godine izmakao u finalu sa Engleskom (2:1).

U selekciji Portugala blistao je Žoao Filipe, 19-godišnji napadač Benfike B, koji je i prošle godine igrao u finalu.

Popularni Žota je postigao dva gola u finalu, vodeći u 45. minutu i u nadoknadi za 3:2 u 104. minutu.

Portugal je vodio i sa 2:0 nakon gola ui 72. minutu, ali je 19-godišnji tamnoputi napadač Juventusa Mojze Kin golovima u dva minuta (75. i 76) utakmicu odveo u produžetak.

Skamaka je u 107. dao gol za izjednačenje "azura", kojima je snove raspršio Pedro u 109. minutu.

Žota i Trinkao su sa po pet golova najbolji strijelci turnira u Finskoj, ali je Žoao Filipe - Žota postao ljubimac navijača zbog stila sličnog slavnom kapitenu seniorskog tima Portugala.

Žota je prije dvije godine bio prvak Evrope sa Portugalom u konkurenciji do 17 godina.