Danci nemoćni u Tbilisiju, Rumunija se kockala protiv Malte

1172 pregleda 0 komentar(a)
REUTERS/Vasil Gedenidze, Foto: STRINGER

U grupi D, kvalifikacija za Evrospko prvenstvo u fudbalu naredne godine, Danska nije uspjela da opravda ulogu favorita u Tbilisiju. Utakmica je u Gruziji odigrana bez golova i bila je sušta suprotnost junskom međusobnom okršaju u Danskoj, gdje je domaćin slavio ubjedljivih 5:1.

Danska je bila bolji rioval u prvih sat, a u psoljednjih 30 minuta Gruzija ima za čim da žali. Tek Gruzija je osvojila četvrti bod, a Danska deveti i uz utakmicu više od Švajcarske drži drugu poziciju sa bodom, ali i utakmicom više.

Švajcarska je lako kući dobila Gibraltar 4:0. Lider grupe je Republika Irska sa 11 bodova iz pet utakmica, mečom više od Švajcarske.

A u grupi F, Rumunija je golom napadača Redinga Georgija Puškaša dobila Maltu 1:0. Puškaš je pogodio u 47. na asistenciju Janisa Hadžija. No, Malta je imala veliku priliku da u 89. minutu osvoji bod.

Rumunija iz šest utakmica je treća u grupi F, sa 10 bodova, koliko ima Švedska sa utakmicom manje. Lider je Španija sa svih pet pobjeda.