Debitant Rašford spasio Junajted, Liverpulu gol dovoljan za osminu finala LE, Viljareal jači od Napolija

2 komentar(a)
Markus Rašford, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.02.2016. 22:51h

Mančester junajted je na „Teatru snova“ dugo preživljavao noćnu moru, da bi bajkoviti debitant Markus Rašford sa dva gola odveo „đavole“ u osminu finala Lige Evrope.

Mitjiland je u revanš ušao sa pobjedom 2:1 iz Danske, a u 28. minutu u mrežu domaćina ugurao je prvi i svoj jedini šut na meču.

Do poluvremena, autogol Bodurova oraspoložio je navijače na Old Trafordu, ali im je čela naborao Huan Mata, čiji je šut sa bijele tačke u 44. minutu odbranio golman Andersen.

Onda je na scenu stupio Rašford – 18-godišnji napadač, koji je u tim uvršten nakon što se Marsijal povrijedio na zagrijavanju, prvi meč za „đavole“ ukrasio je golovima u 64. i 75. minutu, umirivši menadžera Luja van Gala... Erera i Depaj su u finišu trijumf učinili ubjedljivim.

Nakon dva neuspješna pokušaja i ispadanja u prvoj nokaut rundi 2013. i 2015, Liverpul je uspio da prođe šesnaestinu finala Lige Evrope.

Poslije remija bez golova u prvom meču, tim Jirgena Klopa je u revanšu sa Augsburgom dominirao na Enfildu, ali je, poslije pogotka Milnera u 5. minutu, zbog neefikasnosti strijepio do kraja.

Evropska priča je završena za još jedan njemački klub – poslije obećavajućih 0:0 u Ukrajini, Šalke nije izdržao napade Šahtjorovih Južnoamerikanaca na Veltins areni. Brazilac Marlos je pogodio mrežu domaćih u 27, Argentinac Fereira u 63. minutu, da bi Kovalenko pečatirao prolaz među 16 najboljih pobjednika Lige Evrope iz 2009.

Atletik Bilbao se provukao kroz iglene uši, iako je u revanš sa Olimpikom ušao sa pobjedom 1:0 iz Marseja. Francuzi su poveli golom Bačuaija u 40. minutu i imali rezultat koji ih vodi u produžetke, sve do 81. minuta kada je Merino omogućio Baskijcima uspjeh.

I ostala tri španska predstavnika ostali su u Evropi – Valensija je drugi put nokuatirala Rapid, Sevilja je bez naprezanja odradila duel sa Moldeom u Norveškoj (0:1), dok je Viljareal izbacio Napoli.

„Žuta podmornica“ je remijem 1:1 na Sao Paolu odbranila minimalan trijumf od prije sedam dana.

U kišnom Rimu, Lacio je nadigrao Galatasaraj (3:1), istim rezultatom kojim je Bajer u Leverkuzenu pobjedio Sporting.

Time je ostao jedini italijanski tim u žrijebu, jer je Fiorentina posrnula u Londonu – Totenhem se pogocima Mejsona i Lamele, te autogolom Rodrigeza nadovezao na remi (1:1) iz Firence.