Demonstracija sile Barselone i Bajerna

U derbiju, PSŽ i Arsenal igrali su 1:1, Atletiko je slavio u Ajndhovenu, dok je Napoli odnio bodove iz Kijeva - 2:1.
Barsa, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.09.2016. 20:55h

Barselona i Bajern demonstrirali su silu na startu Lige šampiona.

Barsa je sa sedam golova ispratila Seltik - tri je postigao Mesi, dva Suares, po jedan Inijesta i Nejmar, koji je imao četiri asistencije.

Bajern je pobijedio debitanta Rostov 5:0, a mladi Džošua Kimih sa dva gola zaokružio nevjerovatnih deset dana u karijeri - od 4. septembra postigao je prve golove za reprezentaciju Njemačke, te u Bundes ligi, a večeras i u Ligi šampiona.

Tok mečeva

90+3. minut - Bešiktaš stiže do boda u Lisabonu - Taliska pogodio u posljednjim trenucima.

90. minut - Bajern - Rostov 5:0. Bernat strijelac.

88. minut - nije kraj dok Barselona to ne odluči - 7:0, protiv Seltika. Drugi gol Suaresa.

80. minut - izjednačio je Bazel protiv Ludogoreca, golom Štefena.

78. minut - Arsenal je izjednačio - strijelac Aleksis Sančes, nakon bolje igre "tobdžija" u drugom poluvremenu.

75. minut - kakva bi to goleada bila bez potpisa Luisa Suaresa - Barselona - Seltik 6:0.

Гол: Суарес Луис (13 сентября 2016 г, Лига чемпионов) от Независимый спорт на Rutube.

Heroj večeri je Džošua Kimih, koji živi fudbalski san - 4. septembra postigao je prvi gol za Njemačku, pet dana kasnije prvi gol u Bundes ligi, a večeras prva dva gola u Ligi šampiona.

Devet savršenih dana za mladog vezistu.

Leo Mesi 40. put u karijeri postigao je tri gola na jednom meču. Šest puta je takav skor imao u Ligi šampiona. Gotovo istu statistiku ima i Kristijano Ronaldo.

61. minut - Bajern ne staje - 4:0 protiv Rostova. Ponovo Kimih.

Бавария - Ростов 4:0. Киммих (дубль) от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

60. minut - Barsa već na 5:0. Het-trik Mesija.

Гол: Месси Лионель (13 сентября 2016 г, Лига чемпионов) от Независимый спорт на Rutube.

59. minut - Barselona je povela 4:0 - Inijesta je strijelac, treća asistencija Nejmara.

Гол: Иньеста Андрес (13 сентября 2016 г, Лига чемпионов) от Независимый спорт на Rutube.

53. minut - I Bajern je završio posao - Džošua Kimih za 3:0.

Гол: Киммих Джошуа (13 сентября 2016 г, Лига чемпионов) от Независимый спорт на Rutube.

50. minut - Barsa je osigurala pobjedu. Nakon dvije asistencije, Nejmar se upisao u strijelce iz slobodnog udarca.

Гол: Неймар (13 сентября 2016 г, Лига чемпионов) от Независимый спорт на Rutube.

45+2. minut - Bajern ide ka pobjedi nad debitantom Rostovom. Vodi 2:0, drugi gol postigao je Miler. Njegov 37. u Ligi šampiona.

Бавария - Ростов 2:0. Томас Мюллер от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

45+2. minut - Napoli preokrenuo - drugi put Milik.

Динамо Киев - Наполи 1:2. Аркадиуш Милик (дубль) от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

45+1.minut - penal za PSV, nepostojeći, ali nema gola - Oblak je odbranio šut Gvardada. Pravda je zadovoljena, jer nije bio faul Himenesa nad Narsingom.

45. minut - vodi Ludogorec u Bazelu. Džonatan Kafu strijelac.

43. minut - Atletiko je poveo u Ajndhovenu - gol Saula sa ivice šesnaesterca, nakon velike gužve pred golom PSV-a.

Golu je prethodio žestok sudar glavama Himenesa i Propera. Igrač PSV-a obliven je krvlju, ali je nastavio meč.

36. minut - Napoli je izjednačio. Prvi gol Arkadijuša Milika u novom klubu u Ligi šampiona. Poljak je u Seriji A pogodio dva puta protiv Milana.

Динамо Киев - Наполи 1:1. Аркадиуш Милик от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

28. minut - poveo je Bajern protiv debitanta Rostova. Iz penala je pogodio Robert Levandovski.

Бавария - Ростов 1:0. Левандовски Р. (Пенальти) от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

27. minut - ekspresno je Barsa kaznila promašaj Seltika. Opet kombinacija Nejmara i Mesija - asistencija Brazilca, realizacija Argentinca.

26. minut - golom Garmaša, Dinamo Kijev je poveo protiv Napolija.

Динамо Киев - Наполи 1:0. Денис Гармаш от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

23. minut - Seltik je imao zlatnu šansu na "Nou kampu". Penal je skrivio Ter Štegen, a mladi, 20-godišnji Musa Dembele promašio sa bijele tačke! Ter Štegen je odbranio njegov šut.

Kavani je postigao najbrži gol za PSŽ u Ligi šampiona, a i Mesi je oborio sopstveni rekord u elitnom rangu - poslije dva minuta i 46 sekundi igre pogodio je protiv Seltika.

Najbrži gol u dresu Barse, Mesi je postigao protiv Santandera 2010. godine - trebalo mu je dva minuta i 36 sekundi.

12. minut - povela je Benfika protiv Bešiktaša. Strijelac Ćervi.

Бенфика - Бешикташ 1:0. Серви от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

5. minut - PSV je slavio desetak sekundi, kada je De Jong pogodio mrežu Atletika. Gol ne važi, sudija je procijenio da je napravljen faul u napadu.

3. minut - Barselona je brzo načela Seltik - Nejmar za Mesija, i već je 1:0. Seltik je odmah blizu 26. poraza na 28. gostovanju u Ligi šampiona.

1. minut - kakav start Pari sen Žermena - prvi gol ove sezone postigao je Edinson Kavani već u 42. sekundi, na centaršut Orijea. PSŽ - Arsenal 1:0.

ПСЖ - Арсенал 1:0. Кавани от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Počeli su mečevi prvog kola u grupama A, B, C i D krenula je nova sezona Lige šampiona.

Jedan meč se neće odigrati - Mančester je, naime, zahvatilo veliko nevrijeme, oluja bjesni iznad grada, igrači Sitija i Borusije Menhengladbah nemaju uslove da se večeras bave fudbalom.

Utakmica će se, najvjerovatnije, odigrati sjutra.

U toj grupi, Barselona će ugostiti Seltik, sa trilingom asova od prvog minuta - Mesi, Nejmar, Suares - ponovo zajedno.

Seltikigra očajno u gostima u Ligi šampion. Bilans je poražavajući, na 27 gostovanja u elitnom takmičenju, škotski tim doživio je 25 poraza.

Igraće se u Parizu, i to derbi, između Pari sen Žermena i Arsenala.

Bez Zlatana Ibrahimovića, a sa novim trenerom Unaiem Emerijem, "sveci" su loše počeli sezonu, osvojili mršavih sedam od mogućih 12 bodova na startu francuskog šampionata.

Arsenal je, takođe, počeo traljavo, u trećem kolu Premijer lige ostvario je prvu pobjedu. Minulog vikenda savladao je Sautempton, golom iz sumnjivog penala u posljednjem minutu.

Bajern, na evro-debiju Karla Anćelotija, dočekuje debitanta Rostov, a Atletiko gostuje PSV-u.

Stefan Savić je na klupi, nakon što je počeo prva tri meča u Primeri.