Depaj spasao Holandiju, Belgijanci moćni, Grci oteli pobjedu BiH

Holandija bolja od Luksemburga rezultatom 3:1
71 pregleda 0 komentar(a)
Memfis Depaj, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.11.2016. 21:56h

Holandija je upisala očekivanu pobjedu protiv Luksemburga, to joj je ukupno drugi trijumf u kvalifikacijama, ali teško da selektor Deni Blind ima razloga da bude zadovoljan.

"Lale" su slavile sa 3:1 u utakmici sporog ritma i u kojoj nije ni stvorila posebno veliki broj prilika.

Ova nova generacija Holanđana, potpomognuta Robenom i Snajderom, daleko od toga da je tim koji je spreman da dominira.

Roben je donio prednost gostima, a Luksemburg je poravnao u finišu tog dijela igre iz penala.

Люксембург - Нидерланды_5 4565343 от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

U nastavku, morao je da zaigra Memfis Depaj da bi se osigurala tri boda - zaboravljeni as Mančester junajteda je prvo iz igre donio 2:1, a onda iz slobodnog udarca i treći pogodak svog tima.

Holandija u grupi A sada ima tri boda manje od lidera Francuske (ista je kao Švedska), dok je Bugarska kod kuće bila bolja od Bjelorusije.

Jedini gol djelo je Popova već u 10. minutu.

Za razliku od "lala", komšije su pokazale moć - Belgija je uništila Estoniju (8:1) i stigla do maksimalnih 12 bodova. Dris Mertens je tri puta pogađao mrežu nesrećnih gostiju sa Baltika, a dva gola je dao Romelu Lukaku.

Na drugom mjestu grupe H sa 10 bodova je Grčka, koja je u 95. minutu "ukrala" pobjedu BiH i ostavila je tri koraka iza sebe.

"Zmajevi" su u Pireju poveli u 32. minutu, a "strijelac" je bio golman domaćih Orestis Karnezis.

Zapravo, Miralem Pjanić je sjajno izveo slobodan udarac, ali se lopta od stative odbila u leđa nesrećnog golmana Udinezea i onda u mrežu.

Pogledajte eurogol Miralema Pjanića by klixba

Nažalost po komšije, Jorgos Cavelas je u petom minutu sudijske nadoknade savladao Asmira Begovića.

Izjednačenje u Atini by klixba

U grupi B, Portugal je savladao Letoniju sa 4:1, iako je Arturs Zjuzins u 67. minutu izjednačio.

Kristijano Ronaldo je dao dva gola i promašio penal, a pogodili su i Vilijam Karvaljo i Bruno Alveš.

Švajcarska je rutinski savladala Farska Ostrva (2:0) pogocima Derdijoka i Lihtštajnera i ostala na maksimalnom učinku, a Mađarska nije imala problema protiv Andore (4:0).

Швейцария - Фарерские острова 2:0. Обзор матча. Квалификация ЧМ-2018. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Kipar je, međutim, naišao na probleme protiv Gibraltara, ali je kvalitet ispilivao - bilo je 3:1 za domaćina.

Grupa A

Luksemburg - Holandija 1:3 (Šano 44. penal - Roben 36, Depaj 58, 84)

Bugarska - Bjelorusija 1:0 (Popov 10)

Petak

Francuska - Švedska 2:1

Tabela: Francuska 10, Holandija, Švedska 7, Bugarska 6, Bjelorusija 2, Luksemburg 1

Grupa B

Portugal - Letonija 3:1 (Ronaldo 28. penal, 85, Karvaljo 70, Alves 90+2 - Zjuzins 67)

Švajcarska - Farska Ostrva 2:0 (Derdijok 27, Lihtštajner 83)

Mađarska - Andora 4:0 (Gera 33, Lang 43, Đurčo 73, Salai 88)

Tabela: Švajcarska 12, Portugal 9, Mađarska 7, Farska Ostrva 4, Letonija 3, Andora 0

Grupa H

Belgija - Estonija 8:1 (Monije 8, Mertens 16, 68, Azar 25, Karasko 62, Klavan 64. autogol, R. Lukaku 83, 88 - Anijer 29)

Grčka - BiH 1:1 (Cavelas 90+5 - Karnezis 33. autogol)

Kipar - Gibraltar 3:1 (Laifis 29, Sotiriju 65, Sijelis 87 - Kašaro 51)

Tabela: Belgija 12, Grčka 10, BiH 7, Kipar, Estonija 3, Gibraltar 0