Điđo maksimalan sa Bragom, Liverpul i dalje bez pobjede, Partizan nemoćan protiv Atletik Bilbaoa

Partizan - Atletik, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 22.10.2015. 21:15h

Pao je i stadion Partizana – nakon četiri uzastopna trijumfa u kvalifikacijama za Ligu šampiona i grupnoj fazi Lige Evrope, „crno-bijeli“ su pred svojim navijačima poklekli pred osjetno jačim Atletik Bilbaom. Na evropskom debiju Ljubinka Drulovića, baskijski "lavovi" su dominaciju (četrnaest šuteva ka golu) "naplatili" golovima Garsije i Ečeberije i izjednačili se sa srpskim šampionom na prvom mjestu grupe L.

Raul Garcia Goal | Partizan 0:1 Athletic Bilbao... by NewsVideosHD1

Beñat Extebarria Goal Partizan 0-2 Athletic... by sporttvks

I drugi meč u tom društvu, zaključen je „dvojkom“ - Augsburg je prve bodove osvojio u Alkmaru.

Junaci večeri su fudbaleri Lacija, koji su na Olimpiku od 6. minuta igrali bez isključenog Brazilca Maurisija (kao posljednji defanzivac srušio Skjevelika), ali su i sa desetoricom nadigrali Rozenborg golovima Matrija, Andersona i Kandreve. Sa sedam bodova, „nebesko-plavi“ su lideri grupe G, u kojoj je Sent Etjen u gostima savladao prošlosezonskog finalistu Dnjepar (1:0) i izjednačio se sa njim na tabeli (4)...

Iznenađenje je potpisao Leh – tim koji je prošlu sezonu završio na 7. mjestu poljskog šampionata, oborio je u Firenci lidera Serije A Fiorentinu (2:1) pogocima u drugom dijelu. „Viola“ rizikuje, jer je posljednja u grupi I, u kojoj je Belenenseš savladao u gostima prvoplasirani Bazel i potpuno otvorio trku za dvije pozicije koje vode u šesnaestinu finala.

Braga našeg Nikole Vukčevića (igrao svih 90 minuta) blista u grupi F. Portugalci su u ludom meču sa Marsejom na svom terenu olako ispustili vođstvo 2:0, primivši golove u 84. i 87. minutu, ali su zadržali stoprocentan učinak zahvaljujući Silvi.

Fatos Bećiraj je na El Madrigalu odigrao 66 minuta u trećem poraza Dinama iz Minska, ovog puta od raspoloženog Viljareala.

Napoli i bečki Rapid su uz Bragu jedini timovi koji imaju po sve tri pobjede – Italijani su se sa tri boda vratili sa gostovanja Mitjilandu, završivši posao u prvom dijelu, dok je austrijski vicešampion do domaćeg trijumfa nad Plzenom stigao nakon preokreta.

Mijenjaju se menadžeri, ali problemi Liverpula ostaju. „Redsi“ su u evropskom debiju Jirgena Klopa na Enfildu uzeli samo bod u meču sa Rubinom (1:1), koji je od 36. minuta igrao bez isključenog Kuzmina. Treći remi Liverpula, koji je, ipak, drugi u grupi B, sa 4 boda manje od lidera Siona.

LIGA EVROPE - 3. KOLO

GRUPA A

Molde – Seltik 3:1 (2:0)

Kamara 11, Foren 18, Eliounousi 56 - Komons 55.

Fenerbahče – Ajaks 1:0 (0:0)

Fernandao 89.

Tabela: Molde 7, Fenerbahče 4, Ajaks, Seltik 2.

GRUPA B

Liverpul – Rubin 1:1 (1:1)

Čan 37 – Dević 15.

Bordo – Sion 0:1 (0:1)

Lakroa 21.

Tabela: Sion 7, Liverpul 3, Bordo, Rubin 2.

GRUPA C

Gabala – Borusija Dortmund 1:3 (0:2)

Dodo 90+3 – Obamejang 31, 38, 72.

PAOK – Krasnodar 0:0

Tabela: Borusija 7, Krasnodar 4, PAOK 3, Gabala 1.

GRUPA D

Legija – Briž 1:1 (0:1)

Kuharčik 51 -De Fo 39.

Mitjiland – Napoli 1:4 (1:3)

Pušić 43 – Kaljehon 19, Gabiadini 31. i 40, Iguain 90+5.

Tabela: Napoli 9, Mitjiland 6, Legija, Briž 1.

GRUPA E

Viljareal – Dinamo Minsk 4:0 (2:0)

Bakambu 17, 32, Soldado 61, Bejli 71.

Rapid – Plzen 3:2 (1:1)

Hofman 34, Šaub 52, Petsos 66 – Duris 12, Hrosovski 76.

Tabela: Rapid 9, Viljareal 6, Plzen 3, Dinamo 0.

GRUPA F

Braga – Marsej 3:2 (0:0)

Hasan 61, Eduardo 77, Silva 89 - Alesandrini 84, Bačuaiji 88.

Slovan Liberec – Groningen 1:1 (0:0)

Lukasen 87 - Hoesen (jedanaesterac) 90+5.

Tabela: Braga 9, Slovan 4, Marsej 3, Groningen 1.

GRUPA G

Lacio – Rozenborg 3:1 (1:0)

Matri 28, Anderson 54, Kandreva 80 – Soderlund 69.

Dnjepar – Sent Etjen 0:1 (0:1)

Hamuma 44.

Tabela: Lacio 7, Sent Etjen, Dnjepar 4, Rozenborg 1.

GRUPA H

Lokomotiva Moskva – Bešiktaš 1:1 (0:0)

Maikon 54 – Gomez 64.

Sporting – Skenderbeg 5:0 (2:0)

Akvilani 37 (jedanaesterac), Montero (jedanaesterac) 41, Pereira 64 i 77, Figuerido 69.

Tabela: Lokomotiva 7, Bešiktaš 5, Sporting 4, Skenderbeg 0.