Dinamo i Škendija u 3. kolu, crveni karton za Vešovića

Crnogorski reprezentativac Marko Vešović isključen je u 37. minutu na meču njegove Legije protiv Trnave u Slovačkoj.
79 pregleda 0 komentar(a)
marko vešović, Foto: Legia.net
Ažurirano: 31.07.2018. 20:36h

Šampioni Hrvatske i Makedonije, Dinamo i Škendija, plasirali su se u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Zagrepčani su u Izraelu na kraju lagano odbranili prednost od 5:0 iz prve utakmice, iako su se kockali u prvom poluvremenu, kada je Hapoel Ber Ševa golom Ogua i autogolom Stojanovića povela sa 2:0.

Stvari su, međutim, došle na svoje početkom nastavka, kada su "modri" golovima Budimira i Hajrovića poravnali na 2:2 već do poluvremena.

Tako je i završen revanš - za ukupnih 7:2 u korist Dinama, koji će se u 3. kolu sastati sa a boljim iz dvoboja kazahstanske Astane i danskog Mitjlanda.

Još veći uspjeh napravila je Škendija, koja je protiv Šerifa, u Tiraspolju, odbranila prednost od 1:0 iz prve utakmice. Zavšeno je 0:0 u Moldaviji, za veliko slavlje makedonskog prvaka i duel sa Red Bul Salcburgom u narednoj rundi.

Vešović je za svega 12 minuta dobio dva žuta kartona zbog faulova.

Prvak Poljske je pobijedio u revanšu 1:0, ali nije nadoknadio poraz od 2:0 na domaćem terenu.

U 90. minutu crveni karton dobio je i Hrvat iz Legije Domagoj Antolić.