Dinamo na korak od elite, Zvezda nakon Berna računa na faktor "Marakane"

9940 pregleda 20 komentar(a)
Slavlje fudbalera Dinama, Foto: Darko Bandic
Ažurirano: 21.08.2019. 22:58h

Dinamo je zakoračio u Ligu šampiona, blizu je i Crvena zvezda - eks-Ju fudbal mogao bi ove sezone da ima dva predstavnika u elitnom fudbalskom takmičenju.

Zagrebački tim je stekao velikih 2:0 na Maksimiru u duelu sa Rozenborgom.

"Modri" su slavili golovima Bruna Petkovića iz penala u osmom i novog hrvatskog reprezentativca Mislava Oršića u 28. minutu.

Dinamo je u prvom dijelu imao i prečku Mora, ali su i gosti iz norveške bili opasni, preko Nigerijaca Adegbenra i Akintole.

Zvezda je u Bernu, protiv Jang Bojsa rano primila gol, zatim preokrenula, ali na kraju nije bilo pobjednika 2:2.

Domaći tim je poveo golom Rodžera Asale, da bi Miloš Degenek glavom u 18. minutu izjednačio.

Prednost srpskom šampionu donio je Argentinac Mateo Garsija, nakon lijepe akcije Gobeljića, a konačan rezultat 15 minuta prije kraja postavio Francuz Gijom Oro iz penala, koji je skrivio Boaći.

Olimpijakos je završio posao - pobijedio je ekipu Krasnodara 4:0 u Pireju.

Heroj je bio 22-godišnji srpski fudbaler Lazar Ranđelović, koji je ovog ljeta došao iz niškog Radničkog.

Ušao je u 75. minutu i postigao dva gola...